Moda na trampoliny: jak kupić odpowiednią trampolinę domową, by dziecko bawiło się bezpiecznie?


W dzisiejszych czasach zaleca się dbanie o kondycję fizyczną dzieci, a ćwiczenia na trampolinie na przestrzeni ostatnich kilku sezonów zdobyły dużą popularność. Trampolina domowa jest świetną propozycją dla dzieci. Skoki na niej pobudzają do pracy sporą grupę mięśni. Kwadrans zabaw na trampolinie pomaga spalić ponad 250 kalorii i bardzo szybko zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia na trampolinie w głównej mierze zwiększają kondycję ruchową oraz przynoszą przy tym mnóstwo rozrywki.
Trampolina ogrodowa
Author: Henry Burrows
Source: http://www.flickr.com
Podczas wyboru trampoliny domowej trzeba zwrócić uwagę na dopuszczalne obciążenie. Wybierając słaby model wytrzymujący obciążenie na przykład do 100 kg da się zaoszczędzić trochę gotówki (przykład: ). Ale na takiej trampolinie nie może skakać więcej jak dwoje dzieci. Przy zakupie trampoliny należy wiedzieć jakim obszarem ogrodu bądź każdego innego terenu się dysponuje. Trampolina domowa winna mieć jak największą średnicę, dlatego, że to zapewnia większe bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Ale nie zawsze dysponuje się wielkim obszarem z tego powodu często wybierane są mniejsze modele. Inną bardzo ważną kwestią zakupu jest siatka do trampoliny. Zabezpiecza ona przed różnymi wypadkami. Jedynie trampoliny dla gimnastyków nie muszą mieć takiego zabezpieczenia. W ofercie są dwa gatunki siatki do trampoliny. Może być zewnętrzna, jest ona montowana dookoła zewnętrznej krawędzi. Chroni przed spadnięciem. Dla dzieci zalecana jest siatka do trampoliny montowana w środku, dlatego, że oddziela skaczącego od stelaża. Tak więc, zabezpiecza małe dziecko nie tylko przed spadnięciem ale chroni również przed drobnymi otarciami- . Dzięki tej siatce stopa (jeżeli potrzebujesz podolog z gliwice - kliknij i skorzystaj z oferty) nie dostanie się między sprężyny. Kupując trampolinę trzeba określić budżet, jaki zostanie przekazany na ten wydatek.

Zainteresował Cię ten tekst? To przejdź do serwisu (https://www.tablicowo24.pl/kategorie/tablice-mobilne/obrotowo-jezdne/), aby zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na omawiany temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Odpowiednio do zasobu gotówki trzeba dobrać rozmiar oraz model trampoliny. Ceny najczęściej wahają się 300 -700 zł za domową trampolinę standardowej wielkości.Nie należy wybierać tanich modeli, ponieważ nie mają one wzmocnień, odpowiednich zabezpieczeń bądź drabinki. Ponadto mają mniejsze maksymalne obciążenie. Tak więc, będzie mogło na niej skakać jedynie jedno dziecko. Inne dzieci będą musiały stać z boku, co często prowadzi do zbędnych kłopotów oraz histerii wśród pozostałych dzieci. Oczywiście w czasie zakupu trzeba wszystkie elementy dobrze obejrzeć, zbadać czy elementy konstrukcyjne są właściwie mocne i zapewniające stabilność.

Tags: dzieci, bezpieczeństwo, zabawy