Masz problem ze znalezieniem pracy? Warto się przekwalifikować


Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, sugestiom rodziców, obserwując obecny rynek pracy? Życie pokazuje, iż nie ma udanego przepisu na gwarancję sukcesu. Zawody, które jeszcze w niedalekiej przeszłości cieszyły się powodzeniem (marketing i zarządzanie), obecnie nie są już tak rozchwytywane. Jednym słowem: loteria.


Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, że spora ilość osób zmuszonych jest do poszukiwań w innej niż dotychczas branży. Czy przebranżowienie może być sposobem na znalezienie nowej pracy? O ile w stosownym czasie zdecydujemy się na ten krok nie będzie społeczeństwu groźna fala sfrustrowanych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki. Zanim wybierzemy nowy zawód, wskazane jest by najpierw zrobić rozeznanie na rynku pracy w mieście, upewniając się jakie działalności mogą nam zagwarantować sowite wynagrodzenie.
Zobacz
Zastanowić się czy odpowiadają naszym predyspozycjom, umiejętnościom i zainteresowaniom. Przydatna okaże się jak zwykle wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy słowa: oferty pracy Sochaczew. Pamiętajmy tylko, że zdecydowanie prościej będzie przekwalifikować się osobom pracującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.
oferty pracy
Author: gwaar
Source: http://www.flickr.com

A może idealnym pomysłem okaże się własna działalność gospodarcza? Szczególnie, że osoby planujące usamodzielnienie się, mogą spodziewać się pomocy pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu.

Jeżeli czujesz, że ta porada może okazać się według Ciebie za skąpa, to zamieszczony tu (https://abk.pl/) post na pewno Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i sprawdź!


Patrz


Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie zapewnia dotacje na rozpoczęcie działalności. Przypuszczając, że chociaż część tych osób utrzyma się przez dłuższy czas na rynku - istnieją szanse, iż będą się rozwijać i zatrudniać kolejnych pracowników.

Chcesz dowiedzieć się coś podobnie użytecznego? Super, ta strona na pewno okaże się dla Ciebie pożyteczna, gdyż przeczytasz tam dużo tego typu danych.

Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzą nowe miejsca pracy dla niepracujących. Czy nie lepiej jest być zadowolonym ze swej pracy mechanikiem lub wulkanizatorem, niż bezrobotnym absolwentem, który z braku konkretnych umiejętności jest zmuszony pracować nie w swym zawodzie, jako kasjer czy magazynier?
Więcej na

Tags: kasjer, przedstawiciel handlowy, magazynier, operator wózka widłowego