Legnica, miasto dużych szans, z odważnymi projektami na jutro


Legnica to niepospolite i ładne miasto. Fantastyczne miejsce do życia miejscowej ludności z interesującą propozycją dla wycieczkowiczów. Ciągle wzrastająca, ciekawa propozycja kulturalna, różnorodna baza oświatowa. Dobra propozycja biznesowa oraz atrakcyjność oferty inwestycyjnej, czyni z miasta, jedno z istotniejszych centrów na planie Dolnego Śląska.

Bez wątpienia motorem rozwoju miasta, a równocześnie faworytem tutejszych włodarzy , jest Legnicka SSE. Od początku, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, miała przyciągać potencjalnych przedsiębiorców i taką też pełni funkcję po dzień dzisiejszy. Legnica to miasto, które warto obejrzeć z bliska, odkryć jego przebogatą przeszłość.

Hotel Pałacyk w Legnicy
Author: Hotel Pałacyk
Source: hotelpalacyk.pl
Legnica usytuowana na skrzyżowaniu dróg, komunikuje od wieków Wschód z Zachodem, Północ z Południem. Wszystkie te pozytywne strony Legnicy mają doskonałe odwzorowanie w haśle reklamującym miasto - „Legnica, z nią zawsze po drodze”. Legnica to miasto pełne zieleni, znajdujące się w Krajowej Sieci Zdrowych Miast Polskich. położona jest na Szlaku Odry, jednego z siedmiu zielonych szlaków rowerowych w kraju.

Dynamicznie rozkręca się rekreacja w Legnicy. Dlatego też, w Legnicy dobrze rozwinięta jest infrastruktura turystyczna, a głównie baza noclegowa - pokoje w Legnicy, hotele itp. Miejsc noclegowych w Legnicy przybywa i polaryzuje się w temacie jakości. Coraz więcej buduje się drogich hoteli.

Nie wahaj się! odwiedź nasz oryginalny serwis www (http://entrevilles.pl/) i powiedz o nim wszystkim. Wszyscy odniesiecie korzyść! To istotne, by dowiedzieć się interesujących rzeczy.

() Oferta noclegowa proponuje gościom również szeroko pojęty relaks, w formie wellness czy innych sposobów odprężenia i rozrywki.

Legnica
Author: Serge Bystro
Source: http://www.flickr.com
W ten sposób nawet najbardziej wymagający turyści odnajdą idealne miejsce noclegowe dla siebie. W wielu miejscach zobaczymy dużą ilość zielonych miejsc. Najwspanialszym terenem odpoczynku wśród zieleni jest położony w sercu Legnicy, Park Miejski. W Parku Miejskim znajduje się znamienny, liczący ponad 100 budynek legnickiej Palmiarni. Od początku powstania, skrywa w swych wnętrzach ciekawe unikaty zamorskiej roślinności, m.in. palmy, bananowce i figowce.

Niektóre z nich dochodzą nawet do 12-metrów. Palmiarnia w Legnicy jest pięknie wpasowana w tak samo prześliczny gaj palmowy. Palmiarnia w Legnicy jest wspaniałym miejscem wypoczynku, zachęcającym do rodzinnych spacerów. Miejscem aktywnego wypoczynku mieszkańców Legnicy, jest kompleks Parku Gdańskiego a także zespół kąpieliska Kormoran.

Tags: turystyka, zieleń, mapie, historię, piękny