Kupujesz dom? Zadbaj o plac zabaw dla swojego dziecka!


Jeszcze w latach 90-tych, gdy część z nas przechodziło swój okres dorastania, osiedlowe place zabaw dla dzieci były nikomu nieznane. Pewnie, w dużych miasteczkach zdarzały się miejsca, z huśtawkami i ślizgawkami, jednak często urządzenia te były niesprawne, a piaskownica, będąca głównym punktem takich miejsc, była niestety pełna szkła i nieczystości.

Huśtawka
Author: Poul-Werner Dam
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj sprawa wygląda zupełnie odmiennie.

Jeśli uważasz, że te informacje są wartościowe, to odsyłam do witryny (https://www.wsiz.wroc.pl/) - tam również są zbliżone tematycznie dane, które warto zobaczyć.

Budowane są nowe blokowiska, które za punkt honoru stawiają sobie postawienie najlepszego terenu dla najmłodszych.Obecnie, kiedy aranżujemy zakup nowego mieszkania, jedną z istotniejszych kwestii jest dla nas bliska odległość od szkoły, oraz place zabaw dla dzieci w zasięgu wzroku. Gdy nabywamy mieszkanie w nowo powstałym osiedlu, możemy być pewni, że tego rodzaju ozdoba dla maluchów będzie się na jego obszarze. Developerzy w każdy sposób próbują przyciągnąć potencjalnych kupców, dlatego to aranżują coraz to ciekawsze obszary rekreacyjne w okół sprzedawanych kamienic, na których zawsze znajdzie się kilka sprzętów ku uciesze naszych dzieci. Zjeżdżalnie różnej wysokości, każdego rodzaju tory przeszkód, piaskownice - to wszystko znajdziemy na terenach nowych blokowisk.

Co należy zrobić, jeżeli planujemy zakup mieszkania w przedwojennej kamienicy, w ścisłym centrum miasta? Na szczęście, administratorzy dzielnic coraz chętniej w swoich planach zabudowy przestrzeni, zawierają projekty na place zabaw dla dzieci. Są to zazwyczaj spore inwestycje, mające zachęcić młode małżeństwa do lokowania się w starym budownictwie, a ich sprawność i zaawansowanie nie odbiega zazwyczaj od tej prezentowanej na dopiero co powstałych osiedlach.

Zaciekawił Cię ten wpis? Przejdź zatem do następnego zagadnienia i czytaj artykuł do woli o interesujących Cię zagadnieniach.

Niestety, niekiedy trafia się sytuacja, kiedy znaleźliśmy sobie wielkie, zabytkowe mieszkanie, dziecko jest w drodze, a w pobliżu nie ma ani śladu po żadnym obszarze dla pociechy, nawet brak piaskownicy. Nic jeszcze nie jest przesądzone. Otóż sporo wspólnot mieszkaniowych posiada tereny w okół budynków, które zajmowane są zazwyczaj dla samochodów. Trzeba na zebraniu zarządu zgłosić projekt o umieszczenie pary huśtawek i zjeżdżalni niedaleko, osoby mające małe dzieci na pewno poprą tego rodzaju inicjatywę. Bogatą ofertę można znaleźć na stronie firmy Magic Nets

Place zabaw dla dzieci są coraz popularniejszym widokiem. Znajdziemy je zarówno na nowych osiedlach jak i starszych blokowiskach. Jeśli mamy dzieci albo je dopiero planujemy, warto zadbać o odpowiednią przestrzeń do zabawy dla nich.

Tags: huśtawki, piaskownice, blokowiska