Które obrączki ślubne nabyć? Omówienie ich modeli oraz kilkanaście porad przydatnych przy wyborze.


Wybór obrączki ślubnej jest jednym z najistotniejszych wyborów połączonych z przygotowaniami do ślubu. Jest do postanowienie w większości przypadków na całe życie. Obrączki powinny być nie tylko wytworne i estetyczne, ale przede wszystkim - bardzo trwałe.

na ślubie
Author: MAURO CATEB
Source: http://www.flickr.com
Czasy, kiedy obrączki ślubne wykonywało się tylko z żółtego złota, bezpowrotnie minęły. Współcześnie dzielą się na nieco rodzajów. Jednym z nich, najbardziej powszechnym, są obrączki złote. Złoto - e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Zlota-749.html - kojarzyło się kiedyś z żółtym odcieniem i błyskiem. W jubilerstwie jednak, do czystego, żółtego złota, dołącza się domieszki pozostałych metali, co powoduje, że staje się twardsze i trwalsze. Obrączki z białego złota są kolejnym znanym wyborem. W rzeczywistości, białe złoto osiąga się przed dołączenie do złota żółtego niklu i cynku, nieraz - srebra i palladu. Białe złoto ma swoim kolorem imitować droższą i bardziej cenioną platynę. Barwa białego złota jest szary, z drobnym, żółtawym połyskiem. Znacząca rada dla alergików - białe złoto zawiera domieszkę niklu, który często powoduje uczulenia. Można też pomieszać barwy i wykonać obrączki - www.e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Pierscionki-srebrne_Obraczki-478.html - dwukolorowe lub trzykolorowe Zestawia się ze sobą głównie 3 kolory : białe złoto, żółte oraz czerwone - z domieszką miedzi i cynku. Szczególnie obrączki dwukolorowe są ciekawe, można przy pomocy zestawienia ze sobą dwóch kolorów, od czasu do czasu dodaniu kamienia uzyskać na prawdę ciekawy efekt. Ważne, żeby przed nabytkiem sprawdzić, jakiej próby są wybrane przez nas obrączki. Próba złota określa zawartość złota w 1000 gramach stopu oraz może być formułowana na kilka sposobów. To, czy wyłoniona przez Ciebie obrączka, będzie służyć Ci kilkanaście lat, czy całe życie, jest zależne w dużej mierze od próby złota, z którego jest wykonana.

Author: Seth Lemmons
Source: http://www.flickr.com
Złoto dobrej próby jest doceniane przez ekspertów złotej biżuterii i adoratorów luksusu, ale nie jest słusznym materiałem na obrączki ślubne. Argument jest prosty - im wyższa próba, tym złoto bardziej miękkie i mniej wytrwałe. kiedy marzy Ci się zakup innowacyjnych, jedynych w swoim rodzaju obrączek, sięgnij po te, do których wykonania użyto więcej niż jednego typu złota. W takim wypadku obrączki dwukolorowe będą idealnym wyborem.

Tags: biżuteria, obrączki, złoto, ślub