Kredyt konsolidacyjny- w jakiej sytuacji


Posiadasz parę kredytów. Mieszkasz w nowym domu, przed nim stoi nowy samochód, synowi potrzebny był nowy komputer... W pewnym momencie pamiętanie o różnych datach spłacania rat staje się uciążliwe.

Zastanów się wówczas nad ich konsolidacją. Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie kilku kredytów w jeden. Dodatkowo rata jest znacznie niższa od sumy obecnie płaconych rat.

oszczędzanie pieniędzy
Author: 401(K) 2012
Source: http://www.flickr.com
Korzystając z tej propozycji banku, możliwe jest nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. W związku z tym mamy mniejszy problem z jej stratą. Co więcej, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty poszczególnych zobowiązań. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Istnieje też możliwość ich przewalutowania. Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny kredyt konsolidacyjny oraz gotówkowy. W pierwszym przypadku zabezpieczeniem jest hipoteka, zaś kredyt udzielany jest na większe kwoty pieniężne. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać na mniejszą sumę i jednak na dużo gorszych warunkach, jeśli chodzi o oprocentowanie. Bank jednak w tej sytuacji nie wymaga zabezpieczenia.

polskie banknoty
Author: money pictures
Source: http://www.flickr.com
Dobre strony kredytu hipotecznego? ratę (zobacz więcej w serwisie) płacimy w jednym banku, przez co przy terminowej spłacie okażemy się pewnym klientem.

Zamiast kilku, przeważnie różnych rat mamy jedną ratę, która na pewno jest pewnym odciążeniem finansowym. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż równocześnie z wydłużeniem okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Powinniśmy więc być świadomi, że choć spłacamy niższe raty, to koszt kredytu staje się wyższy, niż standardowych kredytach.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeżeli masz chęć przeczytać więcej, sprawdź na stronie (https://wfirma.pl/) podobne informacje, one także będą na opisywany temat.

Lecz nie zapominajmy, że dla osób które nie radzą sobie z terminową spłatą rat, w dalszym ciągu jest to ciekawa oferta.

Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest pomoc w wybrnięciu z trudnej sytuacji finansowej, dlatego jeśli żywimy przekonanie, że jego warunki nie są dla nas zbyt korzystne, trzeba z całą pewnością pertraktować z bankiem. Jest to o tyle łatwiejsze, że każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany odrębnie, w zależności od sytuacji finansowej klienta. Jeśli dysponujemy racjonalnymi argumentami, istnieje spora szansa, że uda się do nich przekonać bank.

Tags: nieruchomości, bank, koszt, hipoteka, Oprocentowanie, odsetki, kwoty