Kopalnia odkrywkowa Krobia – dlaczego wywołała poważny protest okolicznych mieszkańców?


Polskie kopalnie są miejscami pracy dla faktycznie wielu górników, z kolei wydobywany w nich węgiel jest konieczny Polakom, między innymi do ogrzewania ich domów. Złoża węgla, które są dostępne w kraju czekają na wydobycie, toteż dosyć często powstają nowe kopalnie. Przykładem może być przykładowo kopalnia węgla brunatnego, której powstanie jest w planach na terenie gminy Krobia. Niestety, te plany wywołały protesty lokalnej ludności. Z jakiego względu?
Mining machine
Author: Marco Hamersma
Source: http://www.flickr.com
Podstawowym powodem jest obawa mieszkańców o jakość ich życia po powstaniu kopalni. Z reguły, jako zagrożenie wskazują oni wpływ na środowisko naturalne, a co za tym idzie, również na ludzkie zdrowie. W dodatku, dużo osób martwi się losami lokalnego rolnictwa, jakie jest jedną z najistotniejszych działalności zarobkowych w regionie. Powstał specjalny serwis internetowy prowadzony przez osoby protestujące przeciwko pracy tego rodzaju kopalni, na jakim udostępniane są opracowania wskazujące na ewentualne niebezpieczeństwa i opracowania specjalistów.

Masz uczucie, że podobne teksty wyjaśnią Ci bardziej tę kwestię? Jeśli tak sądzisz, zobacz w tekście (http://www.polnet.pl/pl/trzoda/lochy/mikroklimat/wentylacja/wentylacja-kominowa) inny tego typu punkt widzenia.

Czytaj na ten temat więcej: .

Dodatkowo, prowadzone jest również konto na portalu społecznościowym Facebook, przy pomocy jakiego protestujący planują dotrzeć do możliwie jak najszerszego grona osób. Oczywiście, inwestorzy odpierają tego rodzaju zarzuty wskazując, że na pozostałych obszarach, na jakich pracują kopalnie odkrywkowe rolnictwo ciągle doskonale prosperuje. Na dodatek, kiedy wydobycie jest zakończone, lokalne tereny są rekultywowane. Na obszarze kopalni mają zostać zastosowane wszystkie nowoczesne urządzenia, jakich zadaniem jest ograniczenie pylenia, między innymi zraszacze. Kliknij: stopkopalni.pl/.
kopalnia odkrywkowa
Author: Drakt Kranre
Source: http://www.flickr.com
W ten sposób, pył będzie pojawiał się w zasadzie wyłącznie na terenie wydobycia. Mieszkańcy jednak twierdzą, że praca kopalni może doprowadzić nawet do przesiedlenia mieszkańców 22 wsi. Osoby te będą musiały opuścić swoją ziemię oraz domy. Kopalnia będzie jednakże oznaczała z drugiej strony zapewnienie kolejnych miejsc w pracy, co w warunkach polskiego bezrobocia ma ogromne znaczenie.

Czy po przeanalizowaniu tego tematu posiadasz wątpliwości? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj więcej informacji odnośnie publikowanej problematyki.

Reasumując - protest mieszkańców przeciwko powstaniu kopalni odkrywkowej zatacza dużo szersze kręgi. Obie strony mają rzecz jasna własne racje, jako że powstanie kopalni będzie niosło za sobą sporo korzyści. Ostateczna decyzja z kolei należy do stosownych władz, jakie są zmuszone przeanalizować wszystkie wady oraz zalety.

Tags: domy, zagrożenia, niebezpieczeństwa, kopalnie