Koncerty muzyczne mają niesamowitą magię


Chodzenie - jeżdżenie, na wszelakie wydarzenia muzyczne to z pewnością przyjemna rozrywka. Choćby koncert legendarnego Petera Gabriela bądź Sky Ferreiry to było coś fantastycznego. Nawet jeśli nie jesteśmy ogromnymi fanami danego artysty \ zespołu, to i tak będziemy wielce uradowani. Przy założeniu, że umiemy się bawić.

gra na fortepianie
Author: rufus
Source: http://www.flickr.com
Cieszy, iż w Polsce ciągle są dobre koncerty, kiedyś byliśmy nieomal muzyczną pustynią, ale teraz chyba wszyscy znani muzycy wiedzą, że dla Polaków warto grać, ponieważ nie będzie większego kłopotu ze sprzedawaniem wejściówek.Idealnym przykładem jest chociażby niedawny koncert Leonarda Cohena w łódzkiej Arenie: hala była w 100% pełna, zatem gwiazdor mógł zarobić kupę kasy. Dzisiaj to koncerty na dvd/blu-ray dają muzykom największy zysk, sprzedaż płyt jest na kiepskim poziomie niemal we wszystkich krajach.

Zapamiętajmy, że nawet jeśli mamy przemożną ochotę na koncert, lecz z przeróżnych powodów nie jesteśmy w stanie bawić się na żywo, i tak mamy interesujące metody na spędzenie wolnego czasu. Np. można kupić soul i r&b na dvd, dzięki to którym bez wychodzenia z domostwa będziemy mieli możliwość poczuć niezwykłą atmosferę. W sumie pod wieloma względami domowy koncert jest lepszy, niż koncert na żywo. Szczególnie chodzi o akustykę. Ciężko nie dostrzec, iż najczęściej akustyka nie jest perfekcyjna, jakby nie patrzeć chodzimy na koncerty głównie dla niesamowitej atmosfery, zobaczenia ulubionego artysty na żywo. Puszczenie koncertu na DVD powoduje, że w sumie wreszcie usłyszymy artystę, bez choćby konieczności nadmiernego stykania się z ludźmi. Często koncertowe wędrówki ludów i rozmowy bardzo irytują.

Czyli: chociaż przyjemnie jest co pewien okres czasu pójść sobie na jakiś koncert, to jednakowoż ciężko nie doceniać składanki koncerty na dvd/blu-ray przesłuchanej w domowym zaciszu (koncertowe emocje po raz kolejny: koncerty blu-ray). A w przypadku braku kasy na płytę koncertową trzeba polecić porozglądanie się za dobrym koncertem w serwisie Youtube. W sumie nie rozchodzi się wyłącznie o aspekt finansowy: zasadniczo to jest tak, że na Youtube jest niemal wszystko co dobre, zatem jeżeli kogoś interesowały archiwalne nagrania w wykonaniu choćby Michaela Jacksona, natrafi na setki filmów.

Tags: muzyka, koncerty, DVD, płyty