Klocki dla dziecka


Wśród różnych zabawek osiągalnych w handlu wciąż wysoką lokalizację zajmują klocki zestawy klocków. Uwielbiają się nimi bawić tak chłopcy konstruując różne budowle czy też auta jak też małe panienki które to przeważnie wznoszą z klocków domki dla swoich lal.


Lego Super Heroes
Author: Redazione Fuorigio.co
Source: http://www.flickr.com
Muszę powiedzieć, iż oferta klocków dla dzieci jest w obecnych czasach ogromnie szeroka. Zacząwszy od klocków zwykłych, takich jakimi my kiedyś się bawiliśmy, to jest mam na myśli drewniane, kolorowe prostopadłościany i wałki, przez klocki z plastiku których to odmian spotykamy niezliczone rzesze, aż po zestawy Lego Super Heroes, oraz inne tego rodzaju zestawy kloców lego, dostosowane do etapu rozwoju użytkowników.

Najmłodszym dzieciom to znaczy w wieku 3-6 dedykowane są zestawy Lego Duplo. Uczą one dzieci rozpoznawać kształty zwierzaków, przedmiotów i osób, a także rozpoznawać podstawowe odcienie. Tymczasem pociechom ciut większym, w wieku 6-12 lat, poświęcone są powyżej wspomniane zestawy Lego Super Heroes przedstawiające znane postacie z bajek dla dzieci. Młodzi użytkownicy mogą zatem kiedy już złożą klocki bawić się nimi dalej, mogą wczuć się w rolę swych ulubionych bohaterów.

Jest Ci niezbędne hiperłącze do źródła (https://scootive.pl/buty)? Zapraszamy zatem, abyś kliknął tutaj i wówczas przejdziesz do nowego tekstu pełnego szczegółów.

Starszym dzieciom, powyżej 12 roku życia zadedykowane są natomiast skomplikowane bardziej zestawy Lego Technic.
zestaw klocków Lego
Author: Brickset
Source: http://www.flickr.com

Za ich pomocą mali konstruktorzy tworzą rozmaite mechanizmy, począwszy od pojazdów, przez śmigłowce do dźwigów. Modele te mogą być nawet sterowane zdalnie. Myślę, że niewątpliwą wartością zestawów klocków lego jest to, że po stworzeniu konkretnej konstrukcji nasze dziecko w dalszym ciągu może się nią zabawiać.

Czy zadziwił Cię opublikowany tutaj artykuł? Żeby zgłębić temat kliknij tu i poznaj więcej szczegółów (http://www.pischool.pl/hiszpanski/) - zapewne będą dla Ciebie zaskakująco ciekawe.

Mam w tym miejscu na myśli wzmiankowane wyżej zestawy Lego Super Heroes, Przygoda, Zamek czy Lego Technic.

Plusem natomiast prostych klocków plastikowych czy też wyprodukowanych z drewna jest to, iż nie ograniczają one fantazji malucha, można z nich zbudować praktycznie wszystko: pojazdy, samoloty, domeczki dla lalek, mostki, płotek wokół domku, pociąg, koszary dla plastikowych żołnierzyków.

Podsumowując, we wczesnym dziecięctwie i wczesnej młodości zabawa klockami może spełniać bardzo znaczącą rolę wychowawczą. W wypadku gdy zabawa w układanie klocków staje się przyczynkiem do utrwalania więzi rodzinnych, pełni ona także funkcje socjalizujące.

Tags: dziecko, zabawa, dzieci, pociąg, samoloty, LEGO, aeroplany, płatowce