Kieruj budżetem domowym i spełniaj pragnienia


Projektując budżet rodzinny, przewidujemy, na co rozdysponujemy pieniądze i na bieżąco mamy szansę ocenić, czy stać nas na konkretny wydatek.


Rozpoczynamy, wtedy starannie kontrolować nasze finanse.
mieszkania
Author: Laurie Sullivan
Source: http://www.flickr.com


Trzeba pamiętać, że domowy kapitał, to grupowe wydatki całej rodziny, a nie tylko wasze osobiste.


finanse
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com


Nie jest prosto obmyślić idealny budżet, lecz na pewno warto próbować, bo jeśli uda nam się zrobić pierwszy ruch do tego, aby okiełznać nasze finanse, wtedy na dłuższą sprawę, będziemy mieć z tego korzyści.


Najpierw, warto wypisać przychody, z ubiegłego miesiąca, a następnie zaprojektować listę wydatków każdorazowych, czyli ile wydaliśmy nas czynsz i rachunki. Potem zastanowić się jaką sumę wydaliśmy na odżywianie się, a ile było na rozrywkę.

Zaciekawiły Cię opracowane przez nas teksty? Zatem z radością pragniemy powiedzieć Ci, że czeka na Ciebie kolejny ciekawy wpis pod tym linkiem.

Obok listy wydatków każdorazowych powinniśmy też posiadać zestawienie wydatków jednorazowych. Podsumowując musimy zastanowić się jakie mieliśmy niedawno nieoczekiwane wydatki. Potem obliczoną sumę należy wpasować na listę wydatków stałych, gdyż co miesiąc coś nas ma szansę zdziwić. A kiedy uda nam się kwotę przeznaczoną na sporadyczne wydatki zaoszczędzić, to możemy ją ulokować na ewentualną lokatę. Dzięki funduszowi przyuczamy się realistycznego spojrzenia oraz odpowiedzialności i możemy zbudować koncept oszczędzania.
Pamiętaj więc, że kiedy weryfikujesz finanse domowe, to wtedy zyskujesz praktykę w zarządzaniu swoim kapitałem. A sukcesywnie, dzięki praktyce stać cię na więcej.


Dlatego, nie czekaj i zrób jeden ruch do spełnienia marzeń.

Tags: finanse, koszt, wydatki, rok, sukces