Każda organizacja powinna posiadać swoje normy, dzięki nim wiemy, że korzystając z konkretnych usług otrzymujemy najwyższą jakość


Trwanie każdej firmy uzależnione jest od kilku czynników, które razem połączone powinny działać w zgodzie z pożytkiem dla całego otoczenia – zewnętrznego i wewnętrznego. Na tą całą niezbędną układankę składa się pewna działalność firmy, zawiera ona w sobie najistotniejsze dla przedsiębiorstwa wytyczne, jakimi powinni się kierować zatrudnieni w każdej firmie. Kultura firmy określa w sobie określone zasady, które każdy pracownik powinien przestrzegać. Nie ma też organizacji firmy bez właściwej kadry – ludzi, to oni są odpowiedzialni za udane inicjatywy i projekty.
tuv
Author: Mark Morgan
Source: http://www.flickr.com
Tego typu standardy powinny wprowadzać do swojego działania różnorodne organizacje i to niezależnie jakie jest ich znaczenie czy rodzaj. Najistotniejsze, iż jest ona skoncentrowana na pojmowaniu i spełnieniu potrzeb każdego klienta. To znaczy, iż skoncentrowana jest na określonych potrzebach względem wyrobów danej organizacji, trzymania wysokiego poziomu podejścia procesowego, zdobywania wysokich wyników skuteczności procesów, a także ich stałe udoskonalanie. Wszystko to jest podstawą miarodajnych pomiarów, które przynoszą najbardziej wymierne rezultaty.

Miejmy na uwadze jednakowoż, że to nie wszystko. Wiele przedsiębiorstw powinno się starać o kolejne potwierdzenia, że ich przedsięwzięcie jest jak najbardziej dobre i pożyteczne, dodatkowo, zgodne z prawem i z określonymi standardami. Takie praktyki mogą regulować różnorodne certyfikaty, przykładowo ssc, iso 14001 , oznakowanie ce (strona wwwstrona www).

Są to nieodzowne oznaczenia, które normują wiele najważniejszych wytycznych. Ich zadaniem jest utrzymanie jak najbardziej wysokiego poziomu prowadzonych usług. Jakby nie było tego typu oznaczeń i tego typu kontroli, to być może jakość oferowanych usług byłaby trochę bardziej uboga, a przez to najwięcej straciliby klienci. Oferowane normy natomiast potrafią tak określić dane usługi, że nie istnieje obawa, że to co wybieramy się nie sprawdzi lub nie spełni naszych oczekiwań. Takie zabezpieczenia spotkamy w wielu branżach, chociaż powinniśmy potwierdzić, iż w jednym miejscu będzie to bardziej skonkretyzowane, w drugim mniej. www.tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/srodowisko_energia/iso_14001_pl/iso-14001.html
certyfikat
Author: Claus Günther
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo, tam, gdzie życie ludzkie czy pozostałe kwestie są zasadne, bo mają one bezpośredni wpływ na naszą kondycję te certyfikaty i pozwolenia są jeszcze bardziej zasadne. Wiadomym jest, że, żaden certyfikat w niczym nie pomoże jeśli określona organizacja funkcjonuje niepoprawnie, niemniej w każdym sektorze konieczne są pewne normy, które utrzymują na konkretnym pułapie świadczone usługi. To najważniejsze dla konsumentów, ale także dla organizacji, która dzięki temu rozwija się jeszcze bardziej profesjonalnie.

Tags: firmy, normy, certyfikat, iso 14001, ssc