Jeżeli chcesz wyobrazić sobie jak wyglądało miasto kilkadziesiąt lat temu, to pooglądaj stare zdjęcia Krakowa i skonfrontuj je z tym jak prezentuje się obecnie


Kraków jest miastem starym, zabytkowym i klasycznym. Potwierdzi to każda osoba, jaka odwiedziła go choć raz w życiu. Różnorodne atrakcje turystyczne , a także niepowtarzalny klimat skutkują tym, że Kraków zwiedzają nie tylko Polacy, ale także turyści z innych krajów.

rynek
Author: Jonas Van den Eynde
Source: http://www.flickr.com
Będąc w tym uroczym mieście nie można zapomnieć o zobaczeniu Smoka Wawelskiego, Rynku Głównego , a także dzielnicy Kazimierz. Dobrze jest przystanąć w każdym z tych miejsc nieco dłużej i zobaczyć w wyobraźni jak to miejsce prezentowało się kilkadziesiąt lat temu. Jeżeli nie umiemy sobie tego zobrazować powinniśmy pooglądać zdjęcia starego Krakowa, na jakich widnieją te same budynki, jakie przed chwilą odwiedziliśmy.

Niewątpliwie takie fotografie (zdjecia na oldcracowfoto.com) będziemy zdołali przeglądnąć w muzeach oraz zbiorach, które są w posiadaniu ludzi, ciekawych się przeszłością tego miasta. Obecnie powstają projekty, które mają na celu skonfrontowanie dotychczasowego wyglądu budynków z tym sprzed wieków. Dzięki tej inicjatywie stare zdjęcia Krakowa będzie mógł zobaczyć każdy zainteresowany. Jest to akcja, która pozwoli pokazać naszym maluchom to, jak świat szybko się rozwija i w jaki sposób przekształca się otoczenie w którym mieszkamy.

Wskazane jest, aby zapytać seniorów lub kogoś ze starszego pokolenia o zdjęcia starego Krakowa, bowiem czasami tacy ludzie lubią przechowywać tego rodzaju pamiątki w starych klaserach. Może to być także świetną okazją do pogadania z kimś o przeszłości tego miasta oraz o tym jak to wyglądało w czasie wojny. Jeżeli fascynuje nas tematyka z okresu wojennego trzeba zobaczyć muzeum, gdyż tam z pewnością odnajdziemy stare Krakowskie zdjecia właśnie z tego czasu. Naturalnie każdy z nas ma możliwość zakupu plakatu lub kartki kartki wielkanocne religijne ręcznie robione pocztowej, na jakiej widnieje panorama tego miasta sprzed wielu lat.Kraków
Author: Harald Groven
Source: http://www.flickr.com
Może okazać się to ciekawym pomysłem na podarunek dla osoby, która interesuje się historią i gromadzi materiały dotyczące przeszłości. Jeżeli nie mamy pojęcia, w którym sklepie stacjonarnym albo kiosku jesteśmy w stanie zakupić taki upominek warto poszukać tego w sklepach internetowych, ponieważ tam bez wątpienia uda nam się wybrać taki, jaki nas zainteresuje.

Ważne jest to, by pamiętać co działo się w przeszłości i o jaką Polskę walczyli nasi poprzednicy. Nie ma nic straszniejszego niż naród, który zapomina o swojej historii , a także nie utożsami się z nią. Nie możemy być obojętni na żywot, jaki spotkał ludzi kilkadziesiąt lat temu.

Tags: pocztówki, klimat, upominek, wojna, widokówki