Jakie wymagania trzeba spełnić, by mój ubiegać się o kredyty dla firm? Co poleca się o nich wiedzieć?


Prowadzisz firmę i bierzesz pod uwagę zaciągnięcie kredytu dla firm? Dowiedz się, o czym należy pamiętać. Kredyt inwestycyjny dla firm zaciągany jest przez osoby prowadzące własną działalność w celu pokrycia określonych inwestycji, które mają powiększyć lub utrzymać na obecnym poziomie wartość majątku firmy. Po pierwsze trzeba wybrać bank, z którym rozpoczniemy współpracę.


kredyt
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Powinno się taki bank, który nie oczekuje uiszczenia opłaty za analizę naszego podania kredytowego. Fundamentalną kwestią jest też to, ile wynosi prowizja dla banku. Następnie najlepiej zwrócić uwagę na kwestią związaną z oprocentowanie. Z reguły proponowane jest zmienne oprocentowanie. By otrzymać kredyt inwestycyjny dla firm z reguły musimy mieć do dyspozycji wkład własny, który czasami musi wynosić nawet 30% wartości inwestycji - . Po podjęciu decyzji, ktfirm (polecamy sprawdź informacje na stronie) bank nam odpowiada, jesteśmy zobligowani złożyć konkretny wniosek i załączyć wszystkie wymagane dokumenty. Zazwyczaj wymagane jest przedstawienie kosztorysu inwestycji. Trzeba wspomnieć, że przedsiębiorcy są mniej wiarygodnymi klientami dla banków udzielających kredytów niż osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Ci, którzy prowadzą własną działalność i ubiegają się o pożyczkę, są przez bank dużo bardziej szczegółowo sprawdzane. Jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny dla firm (zobacz mały zus  ) to przede wszystkim liczy się to, jak długo firma funkcjonuje na rynku.

finanse
Author: Kat R
Source: http://www.flickr.com
Czasem staż musi być dłuższy niż dwa lata, czasem wystarczy, że wynosi 18 miesięcy, w niektórych bankach tylko rok. Trafiają się instytucje bankowe, które są w stanie podjąć rozmowę z przedsiębiorcą, który stara się o kredyt hipoteczny dla firm, po upływie trzech miesięcy od momentu otwarci firmy - . Chodzi o to, że bank nie ma jak ocenić zdolności kredytowej działalności gospodarczej, która dopiero została założona. Bank będzie oczekiwał, że przedsiębiorca przedstawi dochody z ostatnich dwóch lat – bieżącego oraz poprzedniego. Niektóre banki chcą przeanalizować dochody z ostatnich trzech lat.

Tags: bank, firma, Oprocentowanie, dochody