Jakie gadżety powinno się kupować swoim dzieciom.


W ostatnich dziesięcioleciach rynek zabawek, a także same zabawki całkowicie się zmieniły. Przede wszystkim jest ich dużo więcej i oprócz zwykłych lalek, drewnianych klocków albo resoraków kupimy ogrom różnorakich przedmiotów z każdej kategorii i niejednego rodzaju. Z łatwością więc możemy nabyć idealną zabawkę na przykład na prezent na urodziny dla każdego malucha.

pluszowy miś
Author: Carly Lesser & Art Drauglis
Source: http://www.flickr.com
Klocki Lego, które jeszcze kilkanaście lat temu były w naszym kraju czymś naprawdę niespotykanym i można je było kupić tylko w kilku tradycyjnych wersjach, obecnie stały się rozbudowanym działem zabawkowego przemysłu, obejmującego klocki różnorodnych typów, należące do takich kategorii jak chociażby miasta, zamki i rycerze, bohaterowie komiksów, policja, statek piracki i naprawdę sporo innych typów.Dobrze jednak dodać, że niestety dzisiejsze zabawki przegrywają często z innego typu rozrywkami. Ciekawa stonoga zabawka okaże się fajnym gadżetem do zabawy do chwili, gdy nasz maluch nie zetknie się ze światem komputerowym.

Nie sądzisz, że to jest znakomity czas, aby uzyskać stuprocentową gwarancję, że opublikowane dane są zgodne z prawdą? Jeżeli tak, to ten zweryfikuj tekst (https://kickicstore.pl/pl/lampki-nocne-dla-dzieci) tu.

Wtedy może zostać dosłownie „wyrzucona w kąt”. Tak samo może się dziać z innego rodzaju zabawkami. Dlatego trzeba mieć na uwadze, ażeby nie zezwalać dziecku na stałe przesiadywanie przed monitorem, tylko ciągle zachęcać do innego typu zabawy. Pilnujmy, żeby tradycyjne zabawki, przykładowo samochodziki czy choćby naklejki żelowe na okno stanowiły dla pociechy podstawowe źródło rozrywki, a nie jedynie gry komputerowe. Na całe szczęście sami mamy możliwość zadecydować kiedy a także w jakim wymiarze czasowym pozwolić dzieciakowi na spędzenie czasu przed ekranem komputerowym.zabawki
Author: Karen Eliot
Source: http://www.flickr.com
Żadna gra komputerowa nie może zastąpić dziecku pierwszego misia albo pierwszej lalki, z owego powodu w żadnym wypadku nie powinniśmy zastępować owych tradycyjnych zabawek, które nierzadko pozostają z dzieciakami na długie lata - polecamy stronę, grami komputerowymi, które na pewno będą zainstalowane i usuwane z laptopa zaraz po ich ukończeniu, bowiem dziecko będzie przyzwyczajone do szybkiej, niezobowiązującej rozrywki. Żadna gra komputerowa nie umie wykształcić u młodego człowieka takich dobrych emocji jak miś lub inna zbliżona zabawka. Jak widać, tego typu gadżety mogą być świetnymi towarzyszami zabaw w dzieciństwie, o jakich maluch na długo nie będzie mógł zapomnieć.

Tags: dziecko, klocki, zabawa, gry, miś