Jakie rozszerzenia ubezpieczenia obowiązkowego zazwyczaj wybierają kierowcy?


Żeby wybrać właściwe ubezpieczenie obowiązkowe nie jest to rzecz trudna. Każde z towarzystw ubezpieczeniowych proponuje w ramach polisy obowiązkowej taki sam zakres ochrony.


Zakres ubezpieczenia obowiązkowego OC jest regulowany ustawą z dn.


dwudziestego drugiego maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dzięki temu ubezpieczeniu, ubezpieczony jest objęty taką samą ochroną bez względu na wybrane towarzystwo. Jednak ustawa nie reguluje opłaty polisy, którą ubezpieczyciele mogliby samodzielnie ustalać. Petent, który otrzyma nie korzystną pod względem ceny ofertę, może znaleźć korzystniejszą cenę takiej polisy. Do tego celu musi tylko porównać propozycje firm oraz wybrać tą spółkę, która zaoferuje jemu najkorzystniejszą składkę. Jeżeli zainteresowało Cię tanie OC Wrocław jest miastem, w którym znajdziesz idealne towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli w cenie OC albo po dokonaniu małej dopłaty chcielibyśmy otrzymać dodatkowe świadczenia, wtedy należy się bliżej przyjrzeć również innymi propozycjom.

Zaintrygował Cię niniejszy wpis? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co jest w ofercie kancelaria notarialna Wrocław, która dotyczy podobnej tematyki.

W takiej sytuacji może się okazać, że za parę lub kilkanaście złotych więcej uzyskamy dodatkowe rozszerzenie ubezpieczenia.


materiały biurowe
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com


Jest wiele towarzystw, które za niewielką dopłatą albo zupełnie za darmo oferują dodatkowe ubezpieczenia. Należałoby w takiej sytuacji zawsze sprawdzić zakres nadprogramowych ubezpieczeń, gdyż w odróżnieniu od ubezpieczenia OC każdy z ubezpieczycieli proponować może inną ochronę w ramach dobrowolnej polisy.
Zazwyczaj wybierane przez kierowców rozszerzenia to przykładowo Autocasco, czyli ubezpieczenie, które zapewnia wypłatę odszkodowania, jeśli samochód będzie uszkodzony z własnej winy, z powodu kradzieży auta albo w przypadku zniszczenia pojazdu w wyniku działania żywiołów. Także wielokrotnie wybieranym rozszerzeniem przez kierowców jest Assistance czyli ubezpieczenie, które gwarantuje usługi pomocowe w razie usterki auta lub wypadku.

Tags: ubezpieczenia, klient, moc, pojazd, firmę