Jaka rozrywka jest odpowiednia dla naszego dziecka? Czytaj na ten temat więcej


Każde dziecko potrzebuje zabawy. Niestety w dzisiejszych czasach, w dobie internetu i nowych technologii, bardzo często bywają to gry komputerowe. Jest to ulubiona przez młodzież starszą i młodszą forma spędzania czasu, z którą trudno walczyć. Ojcowie i matki kombinują w jaki sposób odciągnąć córkę czy syna od laptopa i namówić do odmiennych form spędzania czasu.


Jest mnóstwo rozwijających rodzi wypoczynku, które mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój naszej pociechy. Jedną z nich mogą być spektakle dla dzieci. Wtedy dziecko, zamiast wpatrywać się w laptop czy tablet ma styczność z człowiekiem. Dziecko, przez udział w przedstawieniu teatralnym ma również styczność ze sztuką, co jest niezwykle ważne w rozwoju wewnętrznym oraz społecznym. Mimo, iż dziecko jest tylko biernym widzem, odczucia, których dostarcza spektakl teatralny oddziałują na jego inwencję twórczą, rozwijają umysł i pobudzają umysł do pracy. Rzecz jasna spektakl powinien być dopasowany do zdolności poznawczych młodocianego widza. Mamy mnóstwo teatrów, które mają w swoim repertuarze spektakle dla dzieci.
spektakl
Author: DlaMaluchów.Poznań
Source: DlaMaluchów.Poznań


Częstokroć są to widowiska interaktywne, gdzie aktorzy wciągają młodego widza w świat magii na scenie, gdzie wyobraźnia nie ma żadnych ram np. spektakle dla dzieci. To niesamowicie istotne, by w dzisiejszym elektronicznym świecie, podpowiadać dziecku takie rodzajerozrywki, gdzie należy wysilić wyobraźnię, która właśnie przez jej używanie właściwie się kształtuje. Niestety mnóstwo młodzieży preferuje gry komputerowe oraz elektroniczne gadżety aniżeli teatr, może właśnie dlatego, że nie zobowiązują ich do zbyt dużego wysiłku umysłowego. Warto namawiać dziecko do uczestnictwa w ćwiczeniach teatralnych, które mają cenną wartość wychowawczą. Teatr kształtuje dziecięcy charakter, aktywizuje ciekawość, rozwija mowę oraz urozmaica słownictwo. Biorąc udział w przedstawieniu teatralnym, dziecko jest jego współtwórcą. Tym sposobem uczy się działania w grupie, empatii, odpowiedzialności. To jedynie niektóre walory zajęć teatralnych.


Niewątpliwie, powinnością ojca i matki jest zapewnienie dziecku styczności z szeroko pojętą kulturą np. w tym miejscu . Oswajanie z z każdą dziedziną sztuki.

Chcesz przeczytać inne równie przydatne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj restauracja poznań, a niewątpliwie nie odczujesz zawodu.

To pierwszy krok w wychowaniu wrażliwego i mądrego człowieka.

Tags: dziecko, teatr, zajęcia teatralne