Jaka czapka dla niemowlaka?


W garderobie niemowlaczka nie może zabraknąć czapeczki. Wysoko ulokowana w hierarchii konfekcji, czapeczka dla dzidzi chroni dziecko przed ubytkiem ciepła (aż 40% ciepła umyka przez głowę).
Jaka powinna być czapka zimowa dla niemowlaka? Czapka powinna dobrze przylegać do głowy berbecia oraz posiadać dodatkowe osłony na uszka (czapeczka-pilotka) czy być głęboko osadzona. Istotne, aby dokładnie osłaniała czoło dzidzi w trakcie spacerów. Na co dzień najbardziej odpowiednie będą czapeczki z bawełny, bez zbędnych ozdób, jakie mogłyby przeszkadzać maluchowi. Grubość czapeczki musi być uwarunkowana od aury.


wzornictwo
Author: Brian Eager
Source: http://www.flickr.com


Kiedy odziewać? Do trzeciego miesiąca życia potomka rekomenduje się nakładanie delikatnej, bawełnianej czapeczki po kąpieli. Koniecznie nałóż maleństwu czapeczkę przed pójściem na spacer w wietrzny albo chłodny dzień. Po dojściu do pomieszczenia należy ściągnąć czapeczkę, by malec się nie spocił, co mogłoby grozić chorobą. Żartobliwe czapeczki dla maluchów. Czapeczki dla dzieciaków nie muszą być nudne oraz monotonne. Gdy maluch podrośnie i będzie chodzić już o własnych nóżkach możesz zafundować mu dowcipną czapeczkę, której ozdoby nie będą uwierać. Taki dziecięcy gadżet możesz założyć na przechadzkę bądź w odwiedziny do znajomych bądź rodziców. Kolorowe, bajeczne okrycia główki są zdecydowanie entuzjastyczniej noszone przez dzieci - na broel.pl.
Malutka truskaweczka, krasnolud czy pirat wywołają uśmiech na twarzy mijających was osób. Poza tym, to celowy gadżet dla dziecka w czasie karnawałowym. Dzisiaj już wiadomo iż wkładanie dzidziusiowi czapeczki w mieszkaniu nie jest konieczne.

Tags: dom, mieszkania, dziecka, dekoracje, mowa