Jak wygląda okres przygotowań do wesela, jaka będzie rola dobrego fotografa na tej uroczystości.


Całkowite przygotowania do ślubu wielu młodym parom mogą zająć nawet kilka lat. Oczywiście nie będzie to oznaczało, że przez cały ten czas będzie coś się robić, ale niektóre decyzje trzeba podejmować nieco wcześniej.


Para młoda ze świadkami
Author: Jorge Goicochea
Source: http://www.flickr.com
W większości przypadków podstawową sprawą będzie wybór odpowiedniej sali. A z tym może być różnie, bo te najpopularniejsze mają obłożenie nawet na kilka lat do przodu, więc jeśli któraś z par zechce mieć swoje wesele w jakimś wymarzonym miejscu, to będzie się musiała z tym liczyć. I tak naprawdę od zarezerwowania sali weselnej większość narzeczonych rozpoczyna przygotowania do wesela, a jeżeli będzie się to już miało za sobą, to wtedy będzie się można zająć resztą spraw organizacyjnych.

A robić przez te kilkanaście miesięcy jest co, bo trzeba przecież uszyć suknię ślubną i garnitur, znaleźć odpowiednią muzyczną oprawę, to znaczy DJ albo orkiestrę, a także pozapraszać wszystkich gości. Pamiętać też trzeba o tym, aby po ślubie zostały jakieś wspomnienia, więc koniecznie należy też zamówić doświadczonego fotografa ślubnego i kogoś, kto sfilmuje całą imprezę.

Sporo osób nie przykłada specjalnej uwagi do tego, kto będzie robił zdjęcia na ich weselu. Niektórzy wręcz zadowalają się tym, żeby robili to goście - w końcu sporo z nich ma swoje aparaty i gorsze albo lepsze zdjęcia (szczegóły tutaj zdjęcia ciążowe we wrocławiu) zrobią. Lecz wbrew pozorom wybranie odpowiedniego fotografa ma fundamentalne znaczenie, jeśli chce się mieć naprawdę wspaniałą pamiątkę z uroczystości. Po pierwsze fotograf foto ryska działający w Wielkopolsce najczęściej dysponuje znacznie lepszym sprzętem, niż większość gości z małymi aparatami cyfrowymi. O tym, jakie to będzie miało znaczenie dla jakości fotografii chyba nie trzeba nikogo przekonywać, szczególnie jeżeli dołoży się jeszcze duże doświadczenie posiadacza takiego sprzętu. Poza tym fotograf jako osoba zupełnie niezależna może się skupić tylko na tym, co ma wykonać. Goście będą się angażować w zabawę i oglądanie uroczystości, więc pewne chwile mogą im po prostu umknąć. Z tego też powodu jeżeli będzie się chciało mieć pamiątkę ze swojego ślubu to jednak warto pomyśleć o tym, aby fotografa zamówić.

Tags: wesele, ślub, fotograf, fotografia ślubna