Jak wygląda dzień w pracy fotografika?


ludzie trudniący się fotografią nie mają w żadnym wypadku takiego słodkiego życia, jak może się nam wydawać.


Jest to podyktowane tym, iż mają oni mnóstwo spraw do wykonania, jakie często wymagają wielu poświęceń w postać na przykład długiego pobytu w kiepskich warunkach bytowych, aby wykonać zdjęcie, które będzie warte dużo.
fotografia ciążowa
Author: warrenski
Source: http://www.flickr.com


Jest to taka praca i nie trzeba dziwić się, jeżeli spotkamy fotografika na safari, jaki siedzi w tym samym miejscu od wielu dni i nie posiada ani jednego zdjęcia. W większości wypadków jest tak, iż ludzie będący świetnymi fotografikami muszą postarać się bardzo dobrze, aby móc uzyskać zamierzony efekt, a jest to niesłychanie trudne, bowiem bardzo często na to wymarzone zdjęcie (kodak.wroclaw.pl) należy czekać kilka dni i nie za każdym razem uzyskuje się należyty skutek. Lecz naturalnie te rzeczy dotyczą wyłącznie fotografików zajmujących się naturą (sesja rodzinna - Angelka). Sesja rodzinna przedstawia się całkiem inaczej.


Regały paletowe
Author: Feed My Starving Children (FMSC)
Source: http://www.flickr.com


Czasem będzie to fotograf (sesja ciążowa) . Jeśli nie wiemy w którym kierunku chcemy się rozwijać to nie będziemy też mieli pojęcia których cech powinniśmy się wyzbyć, a które wzmagać.


Jest jednak wielu fotografików, którzy nie zajmują się fotografowaniem natury i nie muszą spędzać czasu na oczekiwaniu na właściwe ujęcie. Wielu trudni się tym amatorsko i wyłącznie fotografuje dla przyjemności, a to pozwala na zaspokojenie ich pragnień artystycznych. Kiedy niekiedy mamy możliwość spotkania fotografików, zajmujących się fotografiami ślubnymi czy innymi, które robione są na zamówienie a także zazwyczaj przy okazji jakichś uroczystości.

Tags: uroczystości, ludzie, części