Jak wybrać pierwszy kubek dla dziecka? Zapoznaj się z kilkoma sugestiami, zanim wybierzesz się do sklepu


W życiu każdego dziecka nadchodzi moment, gdy należy zastąpić uwielbianą do tego czasu butelkę ze smoczkiem kubeczkiem, z jakiego niekoniecznie będzie chciał pić równie chętnie. Odpowiednia chwila to trzeci bądź czwarty miesiąc życia, co nie znaczy, iż musimy kompletnie zrezygnować z butelki. Butelką ciągle możemy podawać mleko, kubeczek z kolei niech służy do innego typu płynów, np. wody, gdy zechcemy zaspokoić pragnienie malucha. Z jakich typów kubków można wybierać?

Pierwszym typem kubeczka są tak zwane doidy cup, czyli kubeczki ze ściętym kształtem. Dziecko pragnąc się napić nie będzie musiało odchylać mocno główki, toteż jest to nadzwyczaj wygodny kubek. Kolejnym produktem jeżeli chodzi o kubeczki dla dzieci, są kubki kapki - kubki z motywami dla dzieci.

Jeśli masz ochotę zdobyć więcej wiadomości na omawiany temat, to znajdziesz je zapewne po przejściu do źródła - w tamtym miejscu są one niezwykle interesujące.

Mają dziubek, jaki częściowo zastępuje smoczek. W odróżnieniu do smoczka jednakże nie występuje w nich konieczność zasysania płynu. Starczy przechylić kubek, by napój zaczął się kapać. Odruch zasysania konieczny jest natomiast w kubkach niekapkach. W takich kubkach, jak sama nazwa wskazuje, także gdy będą przechylone przez malucha, płyn nie będzie wyciekać.

kubki dla dzieci
Author: Gift Collection
Source: www.pieknowdomu.pl
Ustnik w kubkach niekapkach może być twardy albo miękki, nasz wybór jest zależny od tego, z jakiego kubeczka z chęcią będzie pić pociecha. Dobrze jest też mieć na uwadze kubek 360 stopni, który umożliwia pić z każdego jego brzegu. Starczy go przechylić i zassać, co czyni go podobnym do kubka niekapka. Po ukończonym roku życia wyżej przedstawione rodzaje kubeczków można zmienić na przykład na bidon ze słomką bądź z ustnikiem. Nie wszystkie dzieciaczki od razu umieją pić przez rurkę, niektórym zajmuje to więcej czasu, ale nie wolno się poddawać. Maluch bowiem musi ćwiczyć okrężne mięśnie ust, a kubek ze słomką pomaga w tym w doskonały sposób.Im szybciej przyzwyczaisz dziecko do picia z kubka, tym bardziej uprościsz sobie życie w późniejszym okresie. Nie będziesz zmuszony martwić się, że maluszek chce pić tylko z butelki, mimo iż już dawno powinien brać kubek. W sklepach jest tak duży wybór towarów tego rodzaju, iż nie powinieneś mieć kłopotu z wyborem odpowiedniego.

Nie ociągaj się - jeżeli przypadły Ci do gustu zajmujące wiadomości, to kliknij w ten link i czytaj też (https://www.pademeble.pl/95-meble-do-lazienki) następny opis.

Zawsze dobrze jest też zaopatrzyć się w kubki termiczne dla dzieci, jakie będą dawać ciepło przez wiele godz., także gdy pójdziecie na długi spacer.

Tags: butelki, smoczek, słomka