Jak skutecznie poszukiwać pracy?


Przed zaczęciem poszukiwania pracy wskazane jest zastanowić się nad tym: jak poszukiwać pracy najefektywniej? Kto może nam w tym pomóc? Poszukując zatrudnienia korzystaj z wszelkich dostępnych opcji. Nawet, jeżeli przez jakiś czas nie będziesz odnosić sukcesów, nie załamuj się. Aktywnie szukając zatrudnienia zdobywasz wszak wartościową wiedzę o wymaganiach pracodawców, o przebiegu rozmów kwalifikacyjnych, czy na przykład nauczasz się efektywnej autoprezentacji. W końcu na pewno się uda.
Żeby
certyfikat ze szkolenia
Author: Leadnow Canada
Source: http://www.flickr.com
poszukiwanie pracy było skuteczne, należy na samym początku przyjąć przynajmniej 3 założenia: Przeznaczę na to sporo czasu. Zależność jest nieskomplikowana, im więcej czasu "ulokujemy" w działania związane z poszukiwaniem pracy, tym szybciej ją znajdziemy. Jeśli w czasie poszukiwania zatrudnienia nie jesteśmy nigdzie indziej zaangażowani, warto sobie zakomunikować, że na poszukiwanie pracy wyznaczamy dniówkę roboczą. Nie ma powodów, żeby pracować nad poszukiwaniem pracy krócej, aniżeli będziemy pracować, gdy już ją znajdziemy. Jeżeli mamy już pracę, jednak chcemy ją zmienić, wskazane jest sobie ustalić limit czasu jaki na to przeznaczymy. Będę działać systematycznie.

Oczekujesz na nowy artykuł? Chcę powiadomić Cię, że autorska strona internetowa jest już dostępna. W takim razie namawiam do zaglądnięcia.

Będę wykorzystać wszystkie dostępne metody, które zapewnią mi zdobycie pracy.
cv
Author: César Santiago Molina
Source: http://www.flickr.com


Przed posłaniem aplikacji należy za każdym razem bardzo uważnie sprawdzić ogłoszenie i odnieść zawarte w nim dane do własnego doświadczenia. Pamiętaj, że 90 % aplikacji przesyłanych do przedsiębiorstw przez poszukujących pracy nie odpowiada wymaganiom wymienianym w ogłoszeniach rekrutacyjnych. Oznacza to, że wyłącznie 10 procent nadesłanych zgłoszeń jest branych pod uwagę podczas rekrutacji
.

W ogłoszeniach właściwie nie powinna być zaznaczona przedkładana płeć czy wiek potencjalnego pracownika, ponieważ może być to zauważane jako dyskryminacja. Pracodawcy częstokroć umieszczają podobne informacje "pomiędzy wierszami" - starczy zwrócić uwagę na formę w której użyto jego nazwy, przykładowo księgowa, a nie księgowy.

Jeżeli zaintrygował Cię ten wpis, to do sprawdzenia (https://rankingkont.pl/promocje-bankowe/) mamy nowe wątki na stronie, którą umieściliśmy pod tym linkiem.

Zwracaj uwagę na wymagania zawarte w ogłoszeniu, przykładowo czy posiadasz odpowiedni certyfikat kompetencji zawodowych - czytaj o foliach samoprzylepnych.

Najczęściej w ogłoszeniach pojawia się informacja na temat umiejętności "mile widzianych" (może być to drugi język obcy, obsługa danego programu komputerowego lub odbyty kurs na wózki widłowe - kurs na wózki widłowe). Chodzi o to, żeby nie zrazić dobrych specjalistów, którzy dla przykładu biegle posługują się językiem angielskim, lecz nie znają za to niemieckiego. Bardzo rzadko umiejętności te są decydujące, lecz bez wątpliwości pomagają.

Tags: praca, umiejętności, wymagania