Jak skutecznie ściągnąć należny dług od obywatela Republiki Federalnej Niemiec?


Prowadzenie interesów w Niemczech to najczęściej opłacalna działalność. Niestety, możemy stać się ofiarą nieuczciwych partnerów. Jak najszybciej otrzymać przysługujące nam pieniądze?


Przede wszystkim, możemy nadać wezwanie do zapłaty. W dokumencie powinniśmy precyzyjnie określić, której kwestii dotyczy dług oraz podać deadline wpłynięcia długu. Musimy również przekazać dłużnikowi, że w przypadku nie spłacenia długu, kwestia zostanie przedłożona do windykacji. Dla takiej osoby to szczególnie
dług
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
niekomfortowa okoliczność, ponieważ to ona zostanie zmuszona opłacić koszty procesu. Windykacja należności w Niemczech to jednakże nie rzadkość. Według szacunków, aż co czwarta transakcja nie jest spłacana w terminie!

Jeżeli nasze pismo nie spowoduje spłacenia długu, powinniśmy przedłożyć sprawę do windykacji. Windykacja należności w Niemczech to obszar wyspecjalizowania licznych polskich kancelarii prawnych . Ich pracownicy posługują się językiem niemieckim, co znaczy, że bez trudu nawiążą kontakt z dłużnikiem.

Zainteresowały Cię informacje, które właśnie znalazłeś w niniejszym materiale? Jeśli tak, to dodatkowo zweryfikuj ofertę (http://www.kancelaria-adwokat.biz/adwokat-czestochowa/), a uznasz, że wszystkie wiadomości są prawdziwe.

Za pośrednictwem listu i w rozmowie telefonicznej będzie kolejny raz poproszony o uregulowanie zadłużenia.

Jeżeli i to nie pomoże, pracownicy kancelarii polecą wierzycielom rozpoczęcie procedury sądowej. Niemieckie przepisy prawne proponują dwa typy działania – uproszczone lub zwykłe. Procedura uproszczona umożliwia odzyskanie długu już w ciągu dwóch miesięcy. Warunkiem jest jednak zaakceptowanie jej przez osobę zadłużoną. Jeśli do tego nie dojdzie, wierzyciel powinien zdecydować się na postępowanie zwykłe.

Zobacz dodatkowo takie ciekawe wskazówki z www, które przeczytasz pod tym linkiem - one też rozpatrują to zagadnienie.

Będzie musiał być także przygotowany na dłuższy proces i obowiązek zaprezentowania stosownych dowodów przed sądem.


Windykacja należności w Niemczech trochę różni się od norm obowiązujących w Polsce. Po pierwsze, niemieckie prawo chroni dłużnika, a nie wierzyciela, jak to jest w przypadku polskich przepisów. Nie oznacza to jednak, że wierzyciel jest na przegranej pozycji. Chcąc zwrotu należących się mu pieniędzy, powinien jednakże zgłosić się z prośbą o wsparcie do jednej z kancelarii prawniczych specjalizujących się w tego typu działalności.

Tags: kancelaria, dłużnik, wierzyciel