Jak bardzo j. chiński odróżnia się od języka polskiego?


Mało osób ma świadomość, że j. chiński jest uważany za niezwykle skomplikowany. W praktyce jednak język ten po prostu niezwykle odróżnia się od znanych przez nas języków wykorzystywanych na terenie Europy.


Jeśli chcielibyśmy nauczyć się j.
ceny


chińskiego, musimy w pierwszej kolejności wybrać, który z wielu dialektów używanych w Państwie Środka nas w najwyższym stopniu interesuje.

Przeczytaj więcej szczegółów w treści (https://apteczkadziecka.pl/pol_m_DZIECKO_Wozki-i-foteliki-dzieciece-2579.html) - one rzucą zupełnie nowe światło na ponoszoną w przedstawianym na tej stronie artykule. Zwyczajnie kliknij ten odnośnik!

Język chiński, zatem język Hanów, czyli język oraz pismo używane w Chinach, to w praktyce zbiór języków, które mają swe wspólne korzenie. W Chinach funkcjonuje bardzo dużo dialektów a ich znaczna liczebność niezwykle utrudnia łączność między mieszkańcami odległych od siebie stron Kraju Środka. W 1956 r. wprowadzono więc oficjalną wersję j. chińskiego, która nazywana jest putonghua. Jest to jeden z dialektów mandaryńskich a bazuje na dialekcie pekińskim. To aktualnie tego języka oficjalnego (zwanego językiem chińskim standardowym bądź j. mandaryńskim albo typowym językiem chińskim), uczy się dzisiaj w szkołach. Ponadto to aktualnie ten język słyszymy w chińskich mediach.


chiński wrocław
Author: Jorge Franganillo
Source: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o cudzoziemców, to najczęściej uczą się właśnie putonghua i wiele osób określa go po prostu j. chińskim. Jeśli Ciebie także zainteresował język chiński Wrocław jest miastem, w którym możesz się go efektywnie uczyć. Język ten to język analityczny, zatem nie ma jakiejkolwiek odmiany wyrazów. Najważniejszą funkcję spełnia z kolei składnia. Odwrotnie niż jest w języku polskim, w języku mandaryńskim szyk zdania może zupełnie zmienić jego sens.
W chińskim w zasadzie nie pojawiają się jakiekolwiek rodzaje, czasy, liczby czy też przypadki. Dlatego też do nauki j. chińskiego nie wymagamy tabeli odmian, należy jednak przykładać duży akcent na uczenie się konstrukcji.

Tags: sen, język, szkoła