Imprezy i uroczystości organizowane przez przedszkola dla uczęszczających tam dzieci


Przedszkole to dla każdego dziecka czas beztroskiego bawienia się z rówieśnikami. Co prawda już paroletnie dzieci mnóstwa rzeczy się już wtedy uczą, ale nie jest to jeszcze systematyczne siedzenie w ławkach, jak będzie to miało miejsce w szkole. Nauka będzie się odbywać przez różnego rodzaju zabawy i gry, wypełniające spory fragment dnia. W przedszkolach organizuje się także różnego rodzaju dziecięce imprezy, które sprawiają im mnóstwo przyjemności i radości.

przedszkole
Author: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Source: http://www.flickr.com
A okazji na takie imprezy nie brakuje, bo jest przecież mikołaj, później karnawałowy bal, wiele przedszkoli wykorzystuje także inne sposobności do tego, aby dzieciom coś ciekawego przygotować. Oprócz dobrej zabawy ma to także taki plus, że dzieci przeważnie są mocno zaangażowane w przygotowanie takiej imprezy, własnoręcznie robią stroje, dekoracje czy występ dla rodziców. Dla nich nie tylko to będzie świetna zabawa, ale także możliwość nauczenia się wielu przydatnych rzeczy, dlatego też wielu wychowawców świadomie chce angażować w przygotowania swoje maluchy.W szczególności chętnie używanym okresem na różnego rodzaju przedszkolne imprezy jest okres Bożego Narodzenia. To właśnie wtedy przeważnie organizowane są mikołajki w przedszkolu (tutaj), różnego rodzaju jasełka czy śpiewanie kolęd. Szczególnie mikołajowe spotkanie cieszy się wśród przedszkolaków ogromną popularnością, w tym dniu już od rana w każdym przedszkolu panuje niecierpliwa, radosna atmosfera. W przedszkolnym okresie dzieci jeszcze wierzą w Świętego Mikołaja, więc wspólna zabawa z brodatym, ubranym na czerwono panem, który rozdaje świetne upominki jest niezapomnianym przeżyciem.

Przez zdecydowaną większość dzieci taka mikołajki impreza pamiętana jest przed długi czas, zwłaszcza jeśli dostały od niego coś niezwykłego. Z kolei dla dorosłych jest to doskonała okazja do tego, żeby robić pamiątkowe zdjęcie wraz z Mikołajem, będzie ono świetnym uzupełnieniem rodzinnego albumu. Dzieci starsze co prawda już często nie wierzą, że Mikołaj rzeczywiście istnieje, lecz i tak wszystkie one czekają na ten dzień z ogromnym zniecierpliwieniem.

Tags: gry, zabawy, wydarzenia, jasełka