Funkcja telewizji


Odkąd na świecie pojawił się rewolucyjny wynalazek jakim jest telewizor, ludzkość oszalała na jej punkcie. Pudło telewizyjne stało się przedmiotem pożądania wszystkich ludzi na naszej planecie. Dzisiaj telewizor jest nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Stał się on niezbędnym elementem wyposażenia każdego mieszkania. Zajmuje on też centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Co raz częściej rodziny decydują się na kilka odbiorników, tak by każdy domownik posiadał możliwość wyboru. Znamy przecież z autopsji, w jaki sposób zazwyczaj kończą się bójki o pilota.


Telewizja stała się dla większości ucieczką od trudów dnia codziennego. Lubimy po męczącym dniu umościć się wygodnie na kanapie i włączyć ulubiony serial. Wyczerpani całodzienną gonitwą potrzebujemy przyjemnej rozrywki, która uspokoi nasze zszargane nerwy. Legendarne kabarety, kultowe komedie, a niekiedy coś poważniejszego, dla równowagi. Ale od dłuższego czasu nad telewizją skłębiły się ciemne chmury. Zewsząd słychać wzburzone głosy, które wykrzykują, że klasa programów, emitowanych w obecnej telewizji, znajduje się na bardzo niskim poziomie. Narzekamy na płytkie i naiwne seriale, niesmaczne dowcipy i przewagę formy nad treścią. Obecnie program tv jest pełen pseudo dokumentalnych seriali, które ogłupiają ludzi. Czy zatem telewizja zatraciła swoją misję?

program telewizyjny
Author: Anthony Quintano
Source: http://www.flickr.com
W rzeczywistości, zarówno telewizja, jak i reszta mediów, po prostu podąża za duchem czasów i wychodzi naprzeciw opinii widzów. Jeśli któryś program nie ma wystarczającej oglądalności, to schodzi z programu. Zatem, w zdecydowany sposób to społeczeństwo staje się odpowiedzialne za to, co oglądamy w naszej telewizji. Pamiętajmy także, że preferencje są różne. Dla wielbicieli wysokiej kultury powstały tematyczne kanały, do których już cała Polska mają dostęp. Sprawdź program na .
Taka wielorakość jest nam niezwykle potrzebna. Każdy z nas przecież ma czasami chęć na głupi gag, który rozładuje napiętą sytuację. W naszym codziennym życiu za dużo jest powagi. Dzięki nowoczesnym propozycjom telewizji publicznej posiadamy teraz prawo wyboru, z czego chcemy się pośmiać, a nad czym popłakać.

Tags: programy, film, komedie, Media, telewizja, kultura, serial