Funkcja określonego miejsca nie w każdym momencie jest takie pewne. Można przecież wypróbować coś innego


Niektóre lokalizacje mają swoje specjalistyczne przeznaczenie. Są jasno określone, stąd również nie da się pomylić ich przeznaczenia z niczym innym. Tak jest na przykład z salą gimnastyczną, salą weselną, stadionem piłkarskim czy lodowiskiem. Jednocześnie w każdym z takich miejsc da się zaplanować coś całkowicie innego, bo przecież czy zawsze na stadionie piłkarskim odbywają się mecze? A czy na sali gimnastycznej można rozgrywać tylko jedną grę? Oczywiście, że nie!

Stól na sali weselnej
Author: rekre89
Source: http://www.flickr.com
Tak się składa, iż podejście elastyczne gwarantuje więcej niż, kiedy skupiamy się tylko na przewidywalnym rozwiązaniu. Podobnie jest z tematyką umiejscowienia danego wydarzenia. Wydaje się, że sala weselna nadaje się najlepiej do wesela, bo tak to się dzieje od zawsze, jednocześnie istnieją także inne sposoby na zaplanowanie zabawy weselnej. Może to być przykładowo pod ogromnym namiotem, gdzie będzie – podobnie jak w sali – miejsce na parkiet i stoły. Przykłady: .

Jak najbardziej, to niezwykle interesujący pomysł, szczególnie, że wesela są planowane w sezonie letnim, więc jest raczej pewne, iż będzie ciepło. Z innej strony, imprezy weselne planuje się z dość dużym wyprzedzeniem, a co będzie jeśli trafimy na bardzo złą pogodę? W okresie letnim przecież potrafi być niezbyt przyjemnie, temperatura może spadać nawet do dziesięciu stopni, nie mówiąc już o nocach, a wesela właściwie trwają do samego rana. Z tego również względu na pewno bardziej bezpiecznym pomysłem jest wynajęcie sali weselnej. W innych przypadkach, przykładowo w sytuacji stadionu nie mamy też jednego przykładu. Przecież na piłkarskim stadionie mogą być rozgrywane mecze futbolu amerykańskiego, a dodatkowo często organizowane są tam zawody lekkoatletyczne. Jak się okazało można tam rozegrać i mecz siatkarski.


sala weselna
Author: Hotel Zora Primosten Hotel Zora Primosten
Source: http://www.flickr.com
Tak istotnie zostało to zorganizowane w naszym kraju z okazji Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Mecz otwarcia pomiędzy Serbią a Polską został zagrany na Stadionie Narodowym przy pełnym obłożeniu. To była pierwsza tego typu akcja, żeby na stadionie piłkarskim rozegrać mecz siatkówki. Jak pokazało to wydarzenie był to niezwykły pomysł. To tylko pokazuje, że przy odrobinie chęci można trochę odmienić przeznaczenie danego miejsca, z korzyścią dla tegoż miejsca, jak i ludzi, którzy uczestniczą w danym wydarzeniu.

Tags: imprezy, wesela