Fundusze UE na rozwój przedsiębiorstwa


Jeżeli rozmyślasz o dalszym rozwoju Twojej firmy, wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań, reklamy zagranicznej, musisz wiedzieć, iż środki na ten cel możesz otrzymać w ramach funduszy UE.


Dzięki wsparciu UE możesz rozwijać dużo obszarów działalności Twej firmy.
Dotacje unijne na rozwój firmy możesz otrzymać z Programu Inteligentny Rozwój, Programu Polska Wschodnia jak też z programu regionalnego w Twoim województwie . Dotację możesz otrzymać, jeśli chcesz zrobić portal e-usługowy albo opracować tak zwane rozwiązanie B2B. Poza tym, środki unijne możemy przeznaczyć na wprowadzanie elektronicznych systemów w ramach Twojej działalności, na przykład dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem czy budowania relacji z nabywcami. Fundusze można przeznaczyć np. na termomodernizację budynków przedsiębiorstwa, wdrażanie energooszczędnych technik czy przebudowę linii produkcyjnej.

Jeżeli opisywany temat niesamowicie Ci pasuje, to żeby zyskać dodatkowe dane na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej (http://mangata.com.pl/akcje-gielda/notowania-gielda.html) i kliknij tutaj.

Jeżeli zamyślasz pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych (przykładowo montując słoneczne panele), to wydatki na ów cel także mogą być cząstką planu. Być może potrzebujesz też modernizacji ogrzewania, klimatyzatorów bądź wentylacji. Możesz też starać się o dotację projektów polegających przykładowo na tworzeniu słonecznych elektrowni, geotermalnych albo wykorzystujących biomasę. Jeśli uzyskasz dotację, wytworzoną energię można przeznaczyć na cele własne, ale nadwyżki możesz też przekazywać do sieci energetycznej.


wydruk


Środki na potrzeby inwestycyjne dostępne są przede wszystkim w postaci pożyczek konkretna baza informacji na stronie . Będziesz musiał je zwrócić, lecz dostaniesz je łatwiej aniżeli w banku, zaś warunki spłaty są bardziej korzystne. Gdy prowadzisz firmę na obszarze wiejskim, możesz zainteresować się też Projektem Rozwoju Obszarów Wiejskich.
W takim przypadku dofinansowanie na rozwój firmy możesz uzyskać w Regionalnych Grupach Działania, jakie funkcjonują zwykle w kilku sąsiednich gminach. Pamiętaj, że ze swoim pomysłem musisz wpisać się w miejscowe strategie.

Tags: system, lokal, firmę, działalności