Dobrze wyposażone place zabaw to wielogodzinna jak i fantastyczna frajda dla dziecka.


Właściwy proces dziecka od najmłodszych lat zależy od jego spotkań i rozmów z rówieśnikami. Stąd też opiekunowie szukają w otoczeniu swojego miejsca zamieszkania miejsc do zabaw. Gdyż zależy im, także na właściwej kondycji swojej pociechy. Każdy plac zabaw nim będzie oddany do użytku publicznego powinien odbyć testy i osiągnąć certyfikat. Wszystko powinno zostać właściwie wykonane tak, żeby nie zagrażał życiu dzieci przebywających na nim.

plac zabaw
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Urządzenia umieszczane na nim będą również bezwzględnie zaadaptowane do wszelkiej grupy wiekowej. Np. piramida linowa będzie sprzętem dzięki, któremu dziecko nabiera sprawności fizycznej a głównie zwinność. Jednak należy pamiętać, iż dla dzieci poniżej 4 roku może być ryzykowne. Piramida liniowa w stosunku do wielkości dopasowana jest do różnej grupy wiekowej. Dla małych dzieci opracowuje się piramidy linowe bardzo nisko zawieszone nad ziemią, dla większych dzieci konstruuje się większe urządzenia ułożone z paru słupów scalonych ze sobą liną jak i na tym stawiana zostanie tzw. sieć linowa. Zdarzają się piramidy, jakich to wysokość sięga 3 metrów. Plac zabaw prócz piramid linowych zazwyczaj dzierży wyjątkowo wiele różnych atrakcji. Są wyposażone w piaskownice, w których dzieci konstruują wspaniałe zamki i babki z piasku. wszelkiego rodzaju huśtawki, budowa placu zabaw z opony samochodowej bądź pospawane z metalu. Nie ważna jest struktura, najważniejsza będzie dobra zabawa dla dzieci. Jednocześnie obecnie bardzo znane stały się różnego typu mini huśtawki skonstruowane z siedziska (zwykle w kształcie któregoś zwierzątka) zamontowanego na sprężynie, jaka zespolona jest do ziemi.

Jednocześnie coraz częściej na nowych placach zabaw montowane są całe kompleksy do zabaw, które posiadają różnego typu drabinki, przejścia przez tunele oraz różnego formatu zjeżdżalnie. Takie plac zabaw dla dzieci to rzeczywisty raj dla dzieci, jakie z chęcią spędzają tam mnóstwo godzin. Jest to również dobre rozwiązanie dla rodziców, jacy posiadają wtedy troszkę wolnego czasu dla siebie.

Tags: dziecko, dzieci, badania, konstrukcja, Urządzenia, certyfikat