Czym są, w jaki sposób pracują i do czego służą centrale telefoniczne?


Centrala telefoniczna składa się z określonych urządzeń, których celem jest łączenie abonentów sieci telekomunikacyjnej. Centrale telefonicznie składają się z rozlicznych urządzeń komutacyjnych, które przyczyniają się do prawidłowej pracy centrali. Są one odpowiedzialne za zestawianie telekomunikacyjnych połączeń. Ważnym elementem centrali telefonicznych jest łącznica telefoniczna, za sprawą której uzyskiwane są połączenia.

telefonia
Author: Per Åström
Source: http://www.flickr.com
Dziś zdołamy wyróżnić dwa modele łącznic telefonicznych - bezpośrednią a także (sprawdź ofertę) pośrednią. Łącznica bezpośrednia kieruje procesami łączeniowymi z centrali bez pośrednictwa innych urządzeń. Za to łącznica pośrednia gromadzi wieści łączeniowe za pomocą układów rejestrowych. W skład wyposażenia łącznic wchodzi niemało ważnych fragmentów, w szczególności sieć dróg połączeniowych, wyposażenie liniowe, oraz także urządzenia sterujące. Co więcej możemy jeszcze wyróżnić łącza abonenckie (jakie są łączami dwukierunkowymi), łącza liniowe (jakie zawierają indywidualne zaopatrzenie łącza przyłączonego do łącznicy) oraz także łącza międzycentakże (czytaj resztę pod adresem)e (jakie są zarówno łączami dwukierunkowymi, jak także jednokierunkowymi) - sprawdź najświeższe informacje. Łącznice dzielą się także na łącznice ręczne i automatyczno-elektromagnetyczne. Prócz tego zdołamy również wymienić łącznice automatyczne-cyfrowe i automatyczne-elektroniczne. Dzisiaj centrale ręczne nie są już raczej spotykane, w obecnych czasach centrale funkcjonują mechanicznie, co sporo upraszcza oraz ożywia ich pracę.firma
Author: istock
Source: istockphoto.com
Centrale telefoniczne mają rozliczne warianty zasilania, takie jak na przykład zasilanie elektroenergetyczne, zasilanie sygnałowe sygnalizacji, oraz także impulsowe. Dodatkowo prąd odbiera się również z tak zwanej siłowni. Jest to prąd stały nieodzowny do zasilania przeróżnych urządzeń telekomunikacyjnych. Z kolei prąd przemienny jest wytwarzany przez przetwornice sygnałowe, przetwornice tyrystorowe, oraz także tranzystorowe.

Tags: praca, prąd, Urządzenia, łącznica