Czy wakacje na kursie jazdy konnej są dobrym pomysłem na wypoczynek dla najmłodszych? Jakie mamy tego zalety?


Wakacje to taki czas gdy nasza pociecha może odpocząć od obowiązku uczęszczania do szkoły. Chcąc zaplanować ten czas dziecku dobrze będzie oprócz zregenerowania sił albo też spędzenia części wakacji w gronie rodziny, pomyśleć też o pożytecznym wykorzystaniu wolnych chwil. Świetnym pomysłem na wypad dla dziecka mogą być wakacje w siodle. Dlaczego warto pomyśleć o takim wyjeździe dla naszej pociechy?

jeźdzcy na koniach na łonie natury
Author: Shannon Veerkamp
Source: http://www.flickr.com
Wyjazd na tego typu obóz chociażby na tydzień albo dwa to doskonała nauka samodzielności dla dziecka. Nie będzie mogło już bowiem cały czas liczyć na to, że uda się do rodzica z każdą rzeczą. W ten sposób dziecko będzie musiało poradzić sobie samo w niektórych sytuacjach. Może najpierw być to dla niego dość problematyczne, jednak po czasie będzie bardziej pewne siebie oraz zrozumie, że samodzielnie poradzi sobie z niektórymi rzeczami. Będzie uczyło się nawiązywać nowe znajomości i z pewnością chętnie spędzi czas z dziećmi w swoim wieku.
Tego typu wyjazd to dobry czas na nauczenie się nowych umiejętności. Jazda konna nie należy do najprostszych i tym bardziej dla małego dziecka może być dosyć stresująca na początku, gdy należy przełamać strach przed tak dużym zwierzęciem. Dlatego lepsze rezultaty da nauka intensywna przez parę tygodni, ponieważ dziecko zdąży przyzwyczaić się szybciej do konia niż chodząc na zajęcia na przykład raz w tygodniu- całkiem pomocna strona, mądrze jest odwiedzić. Nauka (platforma współpracy naukowej) jazdy konnej to także sporo zalet dla zdrowia najmłodszych. Wpływa ogólnie na polepszenie kondycji oraz wydolności, jednak prócz tego wpływa ona niemal na każdy mięsień ciała, jak też rozluźnia. W idealny sposób można dzięki takim zajęciom korygować różne wady postawy. Nadawać można prostą sylwetkę ciała. Wszak wiele dzieci ma tendencję do garbienia się, co na szczecie można przy pomocy jazdy konnej naprawić.

Ciekawy post? Jeśli tak uważasz, kliknij bez wahania tu, ponieważ te materiały bez wątpienia także są warte zerknięcia (https://www.scootive.pl/friends).


dzieci na koniach
Nie od dziś hipoterapia wykorzystuje dobroczynny wpływ jazdy konnej zarówno na sferę fizyczną jak również psychiczną człowieka. O tym, że pomaga osobom nie w pełni sprawnym odzyskać sprawność ruchową to wiemy, jednak pomaga także dzieciom z problemami emocjonalnymi. Pozwala przezwyciężyć strach, uczy koncentracji, pomaga w stanach nerwic, rozluźnia i powoduje, że dziecko ma większą motywację do wykonywania powierzonych zadań, a w konsekwencji uczy zdyscyplinowania. Dziecko jest bardziej pewne siebie oraz samodzielne, co wpływa w pozytywny sposób na jego rozwój. Jak widać plusów jest tak dużo, że warto tego typu spędzanie czasu na obozie brać pod uwagę.

Tags: dziecko, zdrowie, wakacje