Czy w istocie historia jest nudna?


Często ludzie, także na nieszczęście Polacy, najzupełniej deprecjonują rangę historii. Ciężko w sumie niektórym ludziom się przesadnie dziwić, bo jeśli kompletnie nie interesują się historią, mają prawo właśnie tak rozumować. Jednakże w żadnym razie nie można akceptować tego typu postawy! Zatem: co robić, aby historia wśród naszych rodaków była popularniejsza?


zdjęcie
Author: Marian Schmidt
Source: Marian Schmidt
Bardzo ciężkie zapytanie, ale zasadniczo zapewne jakieś relatywnie sensowne wnioski można wyciągnąć.

Koniecznie zerknij tutaj (www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-place-zabaw/eltan-play) - to prawdziwa gratka dla każdego zwolennika tematu, który tutaj przestawiamy. Ta wiadomość z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Najbardziej istotne jest szkolnictwo. A więc jeśli polskie dzieci będą nauczali porządni historycy, ci ludzie, którzy orientują się w jaki sposób zaszczepić młodzieży miłość do historii, to po prostu dostrzeżemy, że po jakimś czasie bez cienia wątpliwości świadomość historyczna będzie większa. I to jest wspaniałe, czy można na przykład wyobrazić sobie mądry dialog kultur (ten temat na ), jeżeli większość osób najzupełniej nie kojarzy nawet najważniejszych pojęć historycznych?

To ogólnie interesujące zagadnienie - jak Polacy mogliby lepiej dogadywać się z np. Żydami? Choć akurat polski antysemityzm to zagadnienie ciężkie do rozstrzygnięcia - nie można powiedzieć, że w innych krajach ludzie są sporo mniejszymi antysemitami, to jednakże prawda jest taka, iż dosyć trudno jest się nam porozumieć. I nie chodzi wyłącznie o barierę językową. Niesłychanie często niemalże nic nie wiemy na temat Żydów. Trochę suchych faktów i dużo stereotypów. Z tego powodu popularnościąmocno cieszą inicjatywy jak np. szkoła żydowska we Wrocławiu, ponieważ wypadałoby, abyśmy nareszcie poznali Żydów. Choć oczywiście Żydzi powinni poznać również nas. O nas także należy zawsze pamiętać!

Wartościowym pomysłem, dzięki któremu wreszcie historia przestanie kojarzyć się młodym ludziom z wszechobecną nudą jest popularyzowanie jakże fajnych filmów umieszczanych na Youtube. Można tak naprawdę zaryzykować twierdzenie, że jedna seria filmów, naturalnie takich ciekawych, bardzo często daje więcej oczekiwanych efektów, aniżeli nużące lekcje w szkole. Kogo interesują lekcje historii przeprowadzane w szkołach? Ogólnie wyłącznie prawdziwych pasjonatów! Gdy w rachubę wchodzą filmy na Youtubie, często jest tak, że potrafią zaciekawić również osoby, które tak naprawdę nie mają większego talentu do historii!

Tags: Filmy, stereotypy, szkoły, żydzi, historia, szkolnictwo, talent, poziom