Czy każdy z nas jest w stanie próbować grać na giełdzie? Jak najbardziej, należy jednak poznać pewne podstawy


Każdy z nas, jak ma jakieś oszczędności na koncie może spróbować swoich sił na giełdzie. Jak jednakże zrobić pierwsze kroki i mieć określone szanse na końcowy sukces? O czym powinniśmy pamiętać?
Na początek trzeba wybrać biuro maklerskie i stworzyć tam rachunek inwestycyjny. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokonywać zakupu i sprzedaży akcji, na przykład akcje pge. Możemy to zrobić w oddziale wybranego biura, ale także przez sieć. Ta druga opcja, choć na pewno bardziej wygodna, zajmuje jednakowoż większą ilość czasu. Należy bowiem czekać na odesłanie kompletu dokumentów i uwierzytelnienie umowy. By otworzyć rachunek klient zostań tajemniczym klientem potrzebuje jedynie numeru dowodu osobistego a także numeru NIP.finanse
Author: Kat R
Source: http://www.flickr.com
Przed zdecydowaniem o korzystaniu z usług danego biura maklerskiego, powinniśmy dosyć uważnie sprawdzić ofertę brokerów, jacy istnieją na rynku.

Jeżeli sądzisz, że opisywany tutaj artykuł ma niesamowicie interesujące informacje, to kliknij na pełen opis (http://demostenes.com.pl/jezyki/portugalski/), który też Cię wciągnie kompletnie.

Bardzo kluczowa jest nie tylko kwestia wysokości opłat za prowadzenie rachunku oraz prowizji za zleconą transakcję, ale jednocześnie zaoferowanie klientom narzędzia, analizy i rekomendacje. W dalszej kolejności należy poszukać giełdowego pewniaka - czytaj o swoje finanse. Wybierając akcje spółek, w jakie chcemy zainwestować dobrze przyjrzeć się bliżej tajnikom analizy technicznej i fundamentalnej. Jedna, oraz druga technika ma jedyny cel, aby poznać przyszłe ceny akcji oraz zdefiniować najbardziej odpowiedni moment zakupu albo sprzedaży papierów. Mają one jednocześnie różne stosowanie zależnie od przyjętej strategii inwestycyjnej. Analiza techniczna, jaka bazuje na danych historycznych zmian cen akcji spółki, najbardziej odpowiednia jest dla graczy stawiających na inwestycje w niedługim horyzoncie czasowym. Analiza fundamentalna, jaka prognozuje ceny akcji opierając się o wskaźniki makroekonomiczne, umożliwia przewidzieć zachowanie akcji w dłuższym terminie.


Jak już wyszukamy najbardziej odpowiednią spółkę, na przykład akcje energa powinniśmy złożyć zlecenie kupna w biurze maklerskim. Jesteśmy w stanie tego dokonać przez internet, telefonicznie lub osobiście w biurze - zobacz, czym zajmuje sie firma Comparic . Zmawiając zlecenie kupna akcji, powinniśmy podać nazwę spółki oraz ilość akcji, jakie pragniemy nabyć, termin realizacji zlecenia i cenę, po jakiej mamy w planach przeprowadzić transakcję.

Tags: inwestycja, transakcja, kupno akcji