Czy jest sens korzystać z usług doradztwa personalnego? Czy można na tym zyskać? Przeczytaj więcej


Wielu może się wydawać, iż w zdecydowanej większości przedsiębiorstw rekrutację przeprowadza dział HR. Tak właściwie jest to już mniej popularne, bo sporo firm jest zdecydowanych na skorzystanie z doradztwa personalnego. I jak pokazuje doświadczenie wielu z nich, to naprawdę trafiona decyzja.

Firma działająca w tej branży, która szuka pracowników ma szersze możliwości w tym temacie, tym bardziej w przeciwieństwie do działów HR. Sprawdza się to zwłaszcza w momencie,
rozmowa biznesowa
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
jak firma musi poszukać pracownika na stanowisko o dość dużej odpowiedzialności, a także na pozycje o rzadszej specjalizacji, lub też jak mamy całkiem pokaźne grono odpowiednich kandydatów. Usługi, jakie są oferowane przez agencja zatrudnienia są szybkie jak i skuteczne.

Spodobały Ci się wiadomości podane w tym tekście? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła masz możliwość przenieść się do bardziej precyzyjnych treści, które ukryliśmy w linku pod spodem.

W ten sposób funkcjonuje na przykład doradztwo (zobacz doradztwo finansowe dla firm) personalne Warszawa.

Natomiast ludzie zajmujący się tym niwelują w znaczny sposób ryzyko ewentualnych błędów podczas rekrutacji, gdyż specjalizują się w znajdowaniu najbardziej kompetentnych oraz najbardziej profesjonalnych kandydatów. Taki argument jest szczególnie istotny dla firm, które nie mają za dużego doświadczenia w zakresie poszukiwania odpowiednich pracowników, a do tego wyrażają obawy przed zdecydowaniem się na złego pracownika. Dzięki korzystaniu z firmy doradztwa personalnego w czasie rekrutowania pracowników, kadra kierownicza i działy personalne są odciążenie od obowiązków, które mają związek z szukaniem pracowników oraz doborem personelu. To sprawia, że większa jest wtedy jej efektywność przy standardowych obowiązkach, to daje również całkowitą koncentrację na aktualnej działalności spraw biznesowych. Firma, która korzysta z usług doradztwa personalnego obniża poziom biurokracji w firmie, a także w pewnym stopniu obniża koszty zatrudnienia. Właściciel firmy w związku z tym nie musi przejmować się formalnościami, bo wszelkich tego typu zadać dopełni wynajęta przez niego agencja.Taka agencja także posiada właściwą wiedzę, obraca się w pojęciach, jak payroll (sprawdź Payroll Solutions), więc nie musimy się
bać o sprawy związane z zatrudnianiem czy rozliczaniem pracowników. No i jeszcze z pewnością warto powiedzieć, iż wszelkie działania firmy, która oferuje doradztwo personalne pozostają poufne . To konieczne w sytuacji, jak zarządzający firmą ma zamiar znaleźć pracownika na obsadzone już stanowisko. Zlecając w związku z tym proces rekrutacji poza firmę możemy uniknąć średnio przyjemnych sytuacji w obrębie firmy.

Tags: firma, pracownicy, zatrudnienie, HR