Czemu należy pamiętać, aby przeznaczyć 1 procent podatku na fundacje zajmujące się pomocą na wielu płaszczyznach? Czy prosto jest coś takiego zrobić?


Wypełnianie corocznego dokumentu pit to okazja do tego, aby wesprzeć organizacje pożytku publicznego, jakie pracują dla dobra wspólnego.
1% podatku
1 procent podatku to niby niewiele, z kolei w skali całej Polski wychodzi całkiem sporo. To jest właśnie dobry przykład pokazujący jak dużo znaczą nawet małe datki. Budujące jest to, iż kilka lat wstecz podchodziliśmy nieufnie do takich działań.

Obecnie natomiast jest to czymś tak normalnym, iż mimo tego, iż oddanie 1 procent z podatku nie jest obowiązkowe, to robi tak już niemal każdy - tutaj. Po prostu nic to nie kosztuje, pomaga w różnych dobrych sprawach i jest niezwykle proste. Z pewnością nie spędzimy na tym zadaniu dużo czasu, szczególnie, jeśli wiemy dokładnie gdzie chcemy, aby trafiły te pieniądze.Gdy zdecydujemy się na konkretną fundację oraz mamy jej dane to zajmie nam dosłownie chwilę. Najważniejszy jest tu numer KRS, jaki jest indywidualny i identyfikuje konkretnie daną fundację.

Łatwość w przekazaniu pieniędzy wiąże się także z tym, iż urząd skarbowy przez internet pozwala na złożenie takiej deklaracji. Dlatego wszystko wypełniamy sami w swoim domu i przesyłamy przez internet do urzędu przy pomocy specjalnej aplikacji - rozlicz się. Nie zasłonimy się już wymówką, iż zajmuje to dużo czasu i musimy oczekiwać w kolejce.

Jeśli omawiana tematyka Cię ciekawi, to możesz zdobyć pokrewne informacje na prezentowane zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www jak uzupełnić pit 37 krok po kroku.Zatem, jeśli dzięki takiej aplikacji jest możliwość zaoszczędzenia czasu, to warto poświęcić chwilę na wpisanie do deklaracji danych organizacji, na którą chcielibyśmy przeznaczyć 1 procent z podatku.

Tags: fundacja, okazja, podatek, opp