Coraz bardziej często udajemy się nad polskie morze. Jakiego rodzaju są najbardziej istotne tego powody? Jakie miasta warto polecić?


Każdego roku miasta nadmorskie przeżywają oblężenie. Ale nie zawsze tak to wyglądało. Kilka lat temu było tak, iż wiele osób wyjeżdżało za granicę zamiast nad Bałtyk, ale teraz, jak się wydaje, znów doceniamy nasze wspaniałe cudowne morze.


Zakopane
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com


Jest wiele powodów, dlaczego tak się stało. Na pewno zagrożenia terrorystyczne w wielu krajach, przykładowo w Turcji lub krajach Afryki północnej, lecz również coraz bardziej korzystna pogoda - Polska jest coraz bardziej ciepłym krajem.


Globalne ocieplenie to fakt i poczuć możemy to jeżdżąc nad polskie morze. Jeżeli jeszcze kilka lat temu mieliśmy parę dni z upałem, to aktualnie takich dni jest coraz więcej. Wielką różnicę można zobaczyć w stosunku do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, kiedy upały występowały niezmiernie rzadko, a aktualnie nikogo nie zadziwiają fale upałów, jakie występują kilka razy w ciągu wakacji. To iż jeździmy nad Bałtyk ma wiele zalet.
Z jednej strony mamy bliżej, jesteśmy we własnym kraju, nie mamy więc trudności z komunikacją, wszystko znamy i możemy czuć się swobodnie. Z drugiej wspieramy naszą gospodarkę, bo pieniądze pozostają w naszym kraju. Z pewnością tego typu trend się utrzyma, szczególnie, że mamy tak wyjątkowe miejscowości, typu Łeba czy Kołobrzeg lub Mielno - polecane domki.


Mimo to, prawdopodobnie każdy, kto zbyt późno zamawiał nocleg (hotel 5 gwiazdkowy zakopane) wie, że jak pragniemy “zaklepać” wakacje w dobranym przez nas terminie, to musimy się spieszyć.


Np. jak kwatery Łeba ma wiele do zaoferowania, ale tak szybko są wynajmowane, iż jak obudzimy się w takim miesiącu jak maj czy tym bardziej w czerwcu to raczej nie ma szans, iż znajdziemy wolne na lipiec lub sierpień. Jak wiec chcemy wakacje nad Bałtykiem to musimy się pospieszyć.

Tags: pogoda, wakacje, kraj