Co zrobić na wypadek kłopotów podczas wyjazdu zagranicznego? Z jakimi sytuacjami trzeba się liczyć? Sprawdź na ten temat więcej


Będąc za granicą na przykład na wakacjach czasem zdarzają się sytuacje, jakich niestety nie możemy przewidzieć. Nie zakładamy oczywiście przed wyjazdem, iż spotka nas coś niedobrego. Jednak i tak z reguły kupujemy ubezpieczenie zdrowotne w razie choroby lub jakiegoś wypadku, w związku z którym potrzebna będzie nam pomoc lekarska. Co z innymi możliwościami? Jak zachować się w razie zagrożeń?
Mało kto myśli o tym, że za granicą może zostać aresztowany lub zatrzymany w związku z jakimś wydarzeniem przez policję. Wtedy musimy skontaktować się z konsulem naszego kraju. Jego interwencja powinna spowodować, że będziemy traktowani przynajmniej nie gorzej niż obywatele kraju, w jakim obecnie jesteśmy. Konsul także powiadomi naszych bliskich o zatrzymaniu. Będzie też w stanie dostać od miejscowych władz informacje odnośnie powodów naszego zatrzymania czy możliwej karze, która grozi za taki czyn.

Jeżeli masz ochotę uzyskać dodatkowe materiały na omawiany temat, to zobacz proponowane www (http://www.kancelarie-knuter.pl/radca-prawny), które zawierają też dane na podnoszone zagadnienie - wejdź więc tu.

Powinien również zdobyć informacje odnośnie czasu trwania postępowania w sądzie jak i o możliwościach zwolnienia. Przyda się również lista adwokatów. Jak dajmy na to przebywamy w Niemczech to powinniśmy dostać od konsula listę na temat tego, którzy adwokaci Niemcy będą nam mogli tu pomóc.

Ten wpis jest pasjonujący, ale warto poznać też inne tego rodzaju materiały. Dlatego zobacz szczegóły (https://www.winski.pl/), które także okażą się dla Ciebie użyteczne.

Dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
W ogóle na wypadek większości nieprzyjemnych sytuacji, które mogą spotkać nas za granicą konsul naszego państwa jest właściwą osobą, do której możemy się zwrócić. Tak dzieje się właśnie gdy zgubimy, albo ukradną nam paszport. W takim wypadku służby dyplomatyczne naszego kraju potwierdzą naszą tożsamość i dadzą nam nowy dokument.


Na wypadek kradzieży lub napadu najpierw informujemy tutejszą policję jak i pogotowie, rzecz jasna jeśli odnieśliśmy jakieś obrażenia. Musimy koniecznie spisać sobie numery alarmowe, jakie obowiązują w tym kraju. Później należy skontaktować się z polską placówką dyplomatyczną. Konsul, lub ambasador pomogą nam się skontaktować z bliskimi, którzy będą nam mogli przesłać potrzebne środki finansowe z Polski . Gdy nie będzie możliwości by zdobyć takie pieniądze, konsul może przekazać nam pewne środki, jakie pozwolą powrócić do kraju. W tej sytuacji musimy zobowiązać się, że zwrócimy tą pożyczkę gdy powrócimy do kraju. Jednak tego typu wypłaty środków przez ambasady mają miejsce jedynie w wyjątkowych okolicznościach. Najczęściej jest możliwość przesłania środków z Polski z wykorzystaniem banku. Ewentualne pożyczki od placówek dyplomatycznych zdarzają się gdy w danym kraju jest problem z dostępem do placówek banku.

Tags: policja, bank, Ambasada