Co zrobić, kiedy bezskutecznie starasz się zajść w ciążę?


Wiele par starających się o dziecko nie odnosi sukcesów pomimo różnych starań. Niektórzy na potomka czekają nawet parę lat i zaczynają rozważać adopcję. Co zrobić, jeśli bezskutecznie próbujesz zajść w ciążę?


odstawiamy antykoncepcję
Author: Surija / "Sray"
Source: http://www.flickr.com
Co robić?

Do ciąży powinniśmy się przygotować – bez wątpienia trzeba odstawić antykoncepcje hormonalną odpowiednio wcześnie i zacząć zażywać kwas foliowy. Oprócz tego powinniśmy zadbać o zdrową dietę, ruch, unikanie przemęczenia i używek oraz relaks. Oczywiście większość kobiet powinna starać się o potomka co najmniej kilka miesięcy, nim zobaczy oczekiwane dwie kreski na teście ciążowym, stąd też nie warto zniechęcać się, jeśli przez pierwszych kilka tygodni wasze starania nie przyniosą efektów. Wiele par podkreśla, że ciąża ma miejsce, gdy partnerzy przestają podchodzić do niej jak do zadania. Czasem więc wystarczy zwolnić nieco tempo życia, zarezerwować noclegi podlaskie w pobliżu cichej i spokojnej okolicy zrelaksować się w czasie wspólnego weekendu (sprawdź dodatkowe informacje). Czas spędzony w sypialni nie może kojarzyć się z niemiłym obowiązkiem, ale poczuciem intymności i budowaniem silnej więzi pomiędzy partnerami.

Kiedy po pomoc do lekarza?

Kluczem do sukcesu jest rzecz jasna świadomość swojego ciała i umiejętność natrafienia na dni płodne, w trakcie których można zajść w ciążę.

Zainteresował Cię nasz opis? Więc czytaj to oprogramowanie do basenu, co chcesz na kolejnej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

Podczas starań o dziecko pomocne będą też konkretne testy owulacyjne do zakupienia w aptekach, jakie pozwalają określić możliwość zajścia w ciążę. Jeśli starania nie przynoszą rezultatów przez parę miesięcy, warto odwiedzić ginekologa i zbadać co jest przyczyną tego typu stanu rzeczy i jak można temu zaradzić. Może okazać się, że jedyną szansą na pożądaną ciążę będzie przeprowadzenie in vitro. Jest ono przeprowadzane w rozmaitych rejonach Polski, stąd też, jeśli decydujemy się na skorzystanie z pomocy np. w Białymstoku, warto przygotować się wcześniej i zarezerwować noclegi podlaskie.


ciąża
Author: Alex Lupo
Source: http://www.flickr.com
Ze względu na to, że zapłodnienie in vitro wywołuje wiele kontrowersji, nie wszystkie małżeństwa wybierają tego typu rozwiązanie.

Czasem trudno jest znaleźć naprawdę użyteczne opracowanie (https://www.zabawekczas.pl/produkty/dla-niemowlat,2,1643), zatem jeżeli zafrapował Cię omawiany tekst, to bez obawy kliknij tu!

Jeśli któryś z partnerów jest bezpłodny, warto wziąć pod uwagę adopcję. W domach opieki żyje wielu maluchów, które potrzebują opieki i prawdziwej rodziny, dlatego warto wziąć pod uwagę taką możliwość - można też skorzystać z in vitro.

Tags: dziecko, para, rodzina