Co zrobić, kiedy nie możemy się porozumieć z partnerem? Być może w tej sytuacji pomocna będzie terapia małżeńska


Jak pojawiają się kłopoty w małżeństwie, warto jest korzystać z właściwych terapii. Takie spotkania to szansa, iż wszystko w naszym życiu wróci do tak zwanej normy. Terapia małżeńska oferuje wsparcie nie tylko wtedy, jak spotykamy się z widmem rozwodu, ale także, kiedy nie potrafimy odnaleźć się po urodzinach naszego pierwszego dziecka, mamy kłopot z jego dorastaniem lub, jak nie poradziliśmy sobie po jego wyprowadzce.

para
Author: withbeautiful
Source: http://www.flickr.com
Ponadto, taka forma leczenia to doskonały sposób, by zrozumieć swoje uczucia oraz uczucia partnera, nauczyć się o nich dyskutować, spróbować je zrozumieć i co najważniejsze, wyeliminować wszystkie kwestie sporne, jakie na płaszczyźnie uczuciowej są źródłem konfliktów. Terapia małżeńska jest jednocześnie bardzo dobrą okazją do tego, by pokazać małżonkowi albo małżonce nasze zdanie wobec kwestii, o jakich nie rozmawialiśmy albo, o których nie potrafiliśmy dyskutować w domu. Niektórym trudno jest sobie to wyobrazić, lecz wiele małżeństw ma problem z komunikacją między sobą. To natomiast jest pierwszym krokiem w stronę zniszczenia relacji. Z tego powodu przeważnie warto skorzystać z profesjonalnej porady (zobacz kalkulator składek zus) (jak tutaj).Dobre wskazówki
Author: Marc Hatot
Source: http://www.flickr.com
Jak więc czujemy, iż coś w naszym życiu się nie układa i, że chcielibyśmy się podjąć zmian, przekonajmy się, w jakim miejscu jest najbliższa poradnia małżeńska i po prostu się tam udajmy. Podejmujmy konkretne działania, bo gdy będzie już zbyt późno, nawet najlepszy terapeuta będzie miał trudności z rozwiązaniem naszego problemu. Miejmy na uwadze, że niezbędne jest wytypowanie specjalisty, jaki ma odpowiednią renomę i jaki udzieli nam pomocy w maksymalnym tego słowa znaczeniu.

Czasami jednocześnie nic nie możemy zrobić, ponieważ trudno jest się dogadać, pojawiają się inne sporne kwestie, jeden z małżonków nie chce uczęszczać na terapie, a właściwie go nie zmusimy. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji konieczny jest rozwód, ponieważ trudno żyć ze sobą, kiedy nie można się w ogóle porozumieć. W trakcie rozwodu konieczna jest także pomoc, ale już nie psychologiczna, lecz prawna. Liczne porady są na wagę złota, jak poradzić sobie w tym okresie. Korzystnie więc z nich korzystać, gdyż jak nie udało się uratować naszego związku, to chociaż niech rozwód przebiegnie w miarę szybko oraz bez nadmiernego stresu.

Tags: problemy, pomoc, kwestie sporne