Co kupić maluchowi – sprawdź, które zabawki będą najlepsze?


Przyjście na świat dziecka to niezwykły moment dla każdego rodzica. Pragną zadbać o maleństwo w jak najlepszy sposób, nie tylko troszcząc się o niego, karmiąc i przytulając, lecz również kupując mu odpowiednie zabawki, jakie będą sprzyjać jego prawidłowemu rozwojowi. Czy orientujesz się, co powinniśmy kupować małym szkrabom?
ciężaróka zabawkowa
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Bezsprzecznie są to zabawki edukacyjne, jakie już od pierwszych miesięcy życia twojego niemowlaka uczą go istotnych w późniejszym życiu umiejętności. Kupowane zabawki muszą być kolorowe, mieć przeróżne faktury oraz wydawać pogodne dźwięki, które zwrócą jego uwagę. Na początek świetna będzie karuzela do łóżeczka, najlepiej grająca przyjemne melodyjki do snu. Pozwolą uspokoić maluszka i sprawią, iż szybciej zamknie oczka. Najlepiej wybierać karuzele z zabawkami o kontrastowych kolorach, jakie pozwalają na szybszy rozwój wzroku naszej pociechy, wspomniane melodie z kolei będą rozwijać jego słuch. Dziecko słyszy odgłosy już wtedy, gdy jest w brzuchu mamy, lecz nie zapominajmy, aby nie były to żadne drażniące brzmienia. Najlepsze zabawki dla dzieci, przynajmniej według mnie, mieszczą się tu: karuzela do łóżeczka.

figurki zabawkowe dla dzieci
Author: Roger Ferm
Source: http://www.flickr.com
Montując karuzelę na łóżeczku, nie umieszczajmy jej za nisko, by maluch nie ściągnął jej na siebie. Dobierajmy mocne mocowania i zweryfikujmy czy karuzela nie jest ciężka. Około trzeciego-czwartego miesiąca możesz już kupić grzechotki oraz plastikowe lusterka, które maluszek może wziąć. Sprawdzą się również maty edukacyjne, które podobnie jak karuzele, muszą być kolorowe i wydawać różne odgłosy.

Sprawdź adres tej witryny (https://tablicowo24.pl/kategorie/tablice-magnetyczne/) - wyjątkowo dla Ciebie opracowaliśmy dodatkowe posty na interesujący Cię temat. Wejdź w ten link - warto!

Dla około rocznego malucha z kolei warto jest wybrać klocki czy inne zabawki umożliwiające mu rozwijać koordynację ruchową połączoną ze wzrokową. Najważniejsze, aby kupowane przez nas produkty były bezpieczne, zatem spełniały normy i były wyprodukowane z odpowiednich materiałów. Ja ostatnio wybieram w ten sposób zabawki dla dzieci - doskonałe propozycje.Nie mogą mieć żadnych ostrych kantów, którymi maluszek mógłby się zranić ani być za ciężkie, gdyż w razie gdy spadną mu na brzuszek czy nóżkę, może to być dla niego bolesne.

Czy szukasz na stronie certificate cu tr 010 2011 czegoś wyjątkowo interesującego? Namawiamy więc do kolejnego artykułu. Należy tylko wejść w podany link.

Pierwszorzędne zabawki proponuje firma Fisher Price, znana na rynku z bogatej oferty i fantastycznego asortymentu dla dzieci w różnym wieku. Wybierając zabawki, jakie mają wpływ na rozwój naszego malucha, zadbamy o jego przyszłość. Będzie szybciej potrafił wykonywać wiele czynności i będzie jeszcze bardziej ciekawe świata.

Tags: maty edukacyjne, oferty