Co Bieszczady oferują współczesnym turystom, baza noclegów z tego regionu kraju.


Dzikie, niedostępne i mające wspaniałą przyrodę - z tym właśnie kojarzą się większości z nas Bieszczady. I faktycznie tak jest, bo ten wspaniały rejon naszego kraju do dnia dzisiejszego zachował to, z czym od lat się kojarzy.
W przeciwieństwie do pozostałych gór bieszczadzkie szlaki cały czas są puste, zwłaszcza te położone trochę na uboczu, nie ma też tak często spotykanej w innych turystycznych rejonach wszechobecnej komercji. Wszystko to sprawia, że w Bieszczady przyjeżdżają odpoczywać osoby, które naprawdę kochają te góry, ich wyjątkowy klimat i przepiękną przyrodę.

Podoba Ci taki artykuł? To świetnie, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

Na terenie Bieszczad jeżeli tylko się chce, to można zniknąć na kilka tygodni, daleko od cywilizacji, komputerów i telefonów komórkowych. Miejsca tam jest tak dużo a ludzi tak niewiele, że nawet najbardziej popularne szlaki są puste - rzecz nie do pomyślenia na przykład w Beskidach albo Tatrach. A że Bieszczady są górami o dużej powierzchni, to nawet osoby planujące spędzić w nich dłuższy urlop mają bez przerwy czymś się zajmować.

Oczywiście to, że Bieszczady uznaje się za dzikie i niedostępne nie oznacza, że turyści są tam niemile widziani. Wręcz przeciwnie, turystyka dla tego regionu zaczyna pełnić bardzo ważną rolę. Mieszkańcy tego rejonu widzą możliwości, jaki przynoszą ze sobą turyści, tak więc całkowicie normalne jest, że w coraz większej liczbie miasteczek i wiosek pojawiają się nowe tanie noclegi osada koniaków w Bieszczadach.


Solina
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej popularnych miejsc w tych pięknych górach stało się jednak Jezioro Solińskie, sztuczny zbiornik powstały przy największej w Polsce zaporze. Jezioro Solińskie jest bardzo chętnie odwiedzane również przez wielbicieli sportów wodnych, a sama miejscowość jest nieformalną stolicą Bieszczad - kliknij w link. Ona jest już typowym ośrodkiem turystycznym, z ogromną liczbą miejsc noclegowych, klubów i dyskotek, w których zabawa trwa przez całą dobę. Ale wystarczy wyjść parę kilometrów w góry, żeby zobaczyć zupełnie inny świat, gdzie panuje spokój, cisza i przepiękna, ale równocześnie dzika przyroda.

Tags: góry, Tatry, szlaki, Solina