Choroby wzroku stają się dużym problemem Polaków, dlatego należy pielęgnować swój wzrok.


W naszym kraju ponad 10 milionów osób korzysta z okularów, a niewiele ponad milion stosuje szkła kontaktowe. Niecałe 50% Polaków potrzebujących korekcji wzroku to osoby w wieku kilkunastu lat. Wady wzroku to coraz cięższy kłopot Polaków.

badania okulistyczne
Author: Les Black
Source: http://www.flickr.com
O wadzie wzroku możemy mówić wtedy, gdy promienie świetlne, które wpadają przez źrenicę oka skupiają się dokładnie na siatkówce. Leczenie wad wzroku ma w zakresie kilka różnorakich wad, jak nadwzroczność, krótkowzroczność, bądź też astygmatyzm. Takie kłopoty mogą być pokonane przez stosowanie okularów lub szkieł kontaktowych. Są jednak także inne problemy ze wzrokiem, których wyleczenie potrzebuje konkretnego zabiegu.

zbadaj wzrok
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Takim zabiegiem może być operacja na zaćmę. Zaćma może być niedyspozycją degeneracyjną lub nabytą, która doprowadza do zmętnienia soczewki (więcej o procesie leczenia). Może przyczynić się do oślepnięcia. W Polsce na zaćmę choruje około 800 tysięcy Polaków i są to ludzie najczęściej osobami starszymi. Nie znaczy to jednak, że i ludzie poniżej 60 roku życia nie nie chorują na to schorzenie wzroku. Operacja na zaćmę to jedyny sposób wyleczenia.

Czy czytany tekst jest dla Ciebie interesujący? Jeżeli tak, to wejdź także na pomocne źródła, które posiadają absorbujące informacje - one wciągną Cię totalnie.

Operacja taka polega na wszczepieniu nowej soczewki. Pozostałe istniejące leczenie wad wzroku to korekcja laserowa. W przypadku dalekowzroczności i krótkowzroczności doktor specjalista zleci badania, które kwalifikują pacjenta do korekcji.

Osobno dla każdej wady omawia się niewykluczone korzyści i ryzyko. Dużym pozytywem owych korekcji jest to, że są one wykonywane w w ciągu jednego dnia, dzięki czemu poddający się zabiegowi po kilku godzinach może udać się do domu. Po takim zabiegu ostrość widzenia poprawia się już po 7 dniach. W tym czasie chory nie powinien pracować i nie może prowadzić pojazdów mechanicznych.

Zaciekawił Cię ten tekst? Masz chęć zostawić swoje komentarze na temat (https://www.vivamedica.pl/terapia-manualna-obszaru-miednicy-dlaczego-jest-tak-wazna/)? Będzie to dla nas niezwykle radosne przeżycie.


Obecnie kwestie związane ze wzrokiem nie są już tak skomplikowanym problemem, jak kilkadziesiąt lat temu. W XXI w. leczenie wad wzroku jest o wiele bezpieczniejsze i efektywniejsze. Mnóstwo nowych rozwiązań nie zwalnia nas jednak z przymusu dbania o swój wzrok. Szczególnie, że w dobie nowoczesnej technologii oczy są znacząco narażone. Dlatego też nie możemy zapominać o regularnych badaniach wzroku.