Muzycznie - dla każdego z nas coś miłego


Każdy słyszał, powtarzany przez wszystkich, slogan, który składa się z takich słów „muzyka łączy pokolenia”. Chociaż nie zawsze w to wierzymy, to trudno zaprzeczyć tym słowom. Widać to nawet po duetach, jakie pojawiają się na rynku. Współcześni muzycy ze sceny alternatywnej, tworzą, z można by powiedzieć, dinozaurami muzyki rozrywkowej i robią razem piosenki, które pojawiają się na listach przebojów i trwają na wysokich pozycjach przez parę tygodni. Widocznie mieszanka wprawy i znajomości sceny i innowacyjności działa na korzyść muzycznych idei.
koncert  50 Cent & G-Unit
Author: digboston
Source: http://www.flickr.com
Niektórzy słuchają tylko jednego gatunku muzycznego. Jest to pewne ograniczanie własnego muzycznego światopoglądu. Można lubić jakiś gatunek najbardziej, ale powinniśmy wiedzieć, co dzieje się na rynku muzycznym tak ogólnie. Nie powinniśmy się zaperzać i twierdzić, że tylko jeden zespół jest okej. Bywa i tak, że naprawdę dobrze posłuchać coś nowego i przewietrzyć swoje horyzonty muzyczne (zobacz instrumenty: ). Nie wszystkie płyty, które się pojawią są świetne, ale powinniśmy mieć jakieś porównanie, a nie jedynie patrzeć w jednym kierunku. Muzyka ciągle się rozwija nie można być w tyle.

Dźwiękowe opcje

Często słysząc którąś piosenkę myślimy sobie, że również chcielibyśmy potrafić tak komponować albo umieć w taki sposób śpiewać. Niektóre osoby poza tym, że mówią też działają. Inspirują ich utwory, które już gdzieś słyszeli i tworzą swoje piosenki. Z czasem klaruje się ich własny styl i czasem odnoszą sukces, a potem grają po różnych klubach i są sławni w kilku miejscowościach. Muzyka daje możliwość ludziom rozwinąć skrzydła. Czasem pewni muzycy stawiają na niepasujący im instrument, okazuje się, że wcale nie chcą uczyć się gry na gitarze i o wiele lepiej czują się grając na keyboardzie. Jednak, jeśli się nie spróbuje to nigdy nie wiedzielibyśmy, jaki instrument nam odpowiada (sprawdź: ).Muzyka daje możliwość improwizacji i wspinać się po szczeblach swojej kariery. Niektórzy muzycy mają aspiracje w stylu zdobycia kilku nagród, jednak najczęściej najlepsi muzycy to Ci, którzy nie tworzą z myślą o nagrodach, a myślą o tym jak przekazać swoje uczucia słuchaczom. Muzycy, grający z wnętrza duszy i grający dla ludzi, to zdobywają laury i miłość fanów.

Tags: muzyka, gatunek, instrument, płyty