Broń stosowana w przeszłości – jakie jej rodzaje były zazwyczaj wykorzystywane?


Broń niestety była do zawsze towarzyszem człowieka. W początkach prawdopodobnie jej rolę pełniły twarde przedmioty, na przykład kości, jednakże wraz z rozwojem człowieka, rozwijana była także ta strona jego życia. W okresie starożytnym jedną z najbardziej popularnych broni była włócznia, która pozwala na widowiskową walkę na znaczących odległościach. Już od wieków starożytnych człowiek używał też mieczy, których produkcja z czasem stała się łączona ze sztuką.

Strzały
Wykucie miecza, który był ostry, odporny, a jednocześnie odpowiednio lekki było naprawdę trudnym zadaniem. Dodatkowo, właściciele mieczy zwracali uwagę na ich prezencję. Miecze były niekiedy bogato dekorowane. Najbogatsze osoby decydowały się na zdobienie rękojeści miecza szlachetnymi kamieniami. Często były one inkrustowane złotem. Bronią, która gwarantowała człowiekowi wielkie pole do popisu były łuki tradycyjne. () Łuki robiono z drewna, a ich produkcja była dość trudna.

Łuk musiał być bowiem prawidłowo wyważony, aby zapewnić nośność strzały. Łuki, podobnie jak miecze, zdobiono. Ta broń znakomicie nadawała się nie tylko na polu walki, ale także podczas polowań. Posługiwanie się łukiem nie było łatwe. Wręcz przeciwnie, potrzebna była celność i opanowanie, gdyż wystarczyło drżenie rąk, żeby chybić.
Przełom pojawił się w momencie wyprodukowania broni palnej. Początkowo jej zastosowanie było trudne, jako że konieczne było jej częste ładowanie. Dzisiaj natomiast broń jest wyposażona w magazynek składający się z dużej ilości kul. Ponadto, na rynku proponowana jest broń z celownikami. W przeszłości bardzo popularne były armaty, które sprawdzały się głównie w walce w otwartym polu, gdyż siały spustoszenie w oddziałach przeciwnika.

Oczywiście, każdy kraj i region ma swoją broń, której charakter był determinowany przez styl walki. Na przykład, polscy chłopi podczas insurekcji kościuszkowskiej, z braku palnej broni, posługiwali się swoimi kosami osadzonymi na długich drzewcach. W związku z tym, oddziały uzyskały nazwę kosynierów.

Broń była prymitywna, jednakowoż w walce okazywała się dużym zagrożeniem. Dziś posługiwanie się bronią w Polsce jest zabronione.

Wciągnął Cię nasz artykuł? Zatem zajrzyj na naszą nową stronę - tam można zobaczyć także (https://www.skalnik.pl/odziez/odziez-damska/odziez-damska-spodnie/the-north-face) zajmujące fakty, które dla Ciebie opracowaliśmy.

Nie można posiadać broni palnej, poza osobami które uzyskały stosowne zezwolenie.

Tags: drewno, Kości, broń, broń palna