Blog dla rodzicielek jako źródło inspiracji na temat kreatywnej zabawy i nie tylko.


Choć zarówno mama jak i tata mają takie same prawa jeśli chodzi się o wychowywanie dziecka, w europejskiej kulturze to zazwyczaj panie poświęcają znacznie więcej uwagi swoim pociechom.


To właśnie dlatego wszelkie reklamy akcesoriów dla dzieci i poradniki internetowe są w większości skierowane do nich.


blog dla mam
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Bal maturalny, Studniówka
Author: jansun
Source: http://www.sxc.hu
Blog dla mam to jedna z przestrzeni w wirtualnym świecie o jasno określonej tematyce. Każdy z nich traktuje o dzieciach i wszystkim, co z nimi związane, od ciąży, przez poród, pielęgnację noworodka, etapy rozwoju, naukę mówienia, pierwsze tygodnie w przedszkolu, na radzeniu sobie z kłopotami kończąc zobacz więcej. Z pewnością każdy rodzic doskonale wie, że dziecko to temat rzeka. Zwłaszcza panie, jako że to one zwykle poświęcają się wychowywaniu dzieci, potrafią rozmawiać o swoich dzieciach całymi dniami. Właśnie z myślą o tych kobietach powstał każdy poszczególny blog dla mam. Pomimo iż tematyka takich blogów siłą rzeczy jest identyczna, blogi całkiem mocno różnią się pomiędzy sobą. Niektóre poruszają wyłącznie tematy wiążące się z ciążą, inne dodatkowo piszą, w jaki sposób zajmować się noworodkiem, inne traktują o tym, jak radzić sobie z trudnościami, jakie sprawia roczne dziecko, jak przyzwyczaić kilkulatka do chodzenia do przedszkola lub też w jaki sposób się z nim bawić.


Blogi stworzone dla matek są bardzo różnorodne. Oprócz tego co napisano wyżej niektóre strony posiadają specjalne forum, poprzez które użytkownicy strony mogą nawiązać ze sobą kontakty, podzielić się doświadczeniem lub zwyczajnie pogadać więcej o ofercie. Czasem można na nich wyszukać ciekawe kreatywne zabawy dla dzieci, pomyślane dla pociech w każdym wieku.


Dzięki nim żadne dziecko już nie musi się nudzić, a opiekunowie mają uproszczone zadanie - nie muszą wysilać się, by wymyślać wciąż nowe zabawy. Opłaca się korzystać z tych pomysłów, by urozmaicać zabawy naszych pociech.

Tags: gadżet, mama, niemowlak, doświadczenie, opiekun