Bezproblemowe zarejestrowanie własnej dzałalności


Ktokolwiek, kto zamierza zajmować się sprzedażą produktów, albo usług przez dłuższy czas, w sposób fachowy i zorganizowany, powinien założyć działalność gospodarczą. Działalnością gospodarczą powinno być sprzedawanie książek przez sieć, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu medycznego, a nawet prowadzenie kramu krótkotrwałego.


work in office
Author: Tina Fox
Source: http://www.flickr.com


W tych wypadkach zarejestrowanie działalności to obowiązek. Działalność gospodarczą jest możliwość założyć online z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego, względnie podpisu elektronicznego.
Założenie firmy nie jest ciężkie, jednak powinno się dokonać parę działań, odwiedzać parę miejsc i to w stosownej kolejności. Zaczynamy od zapełnienia blankietu CEIDG. Rejestracja do rejestrów jest równocześnie prośbą o przyznanie numeru REGON, nadanie, lub wskazanie numeru NIP i wybór gatunku opodatkowania, także zameldowaniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym blankiecie zgłasza się także jakiekolwiek przemiany z zakresu przekazywanych wiadomości.

Poznaj ten artykuł (http://bscav.eu/oferta/tlumaczenia-symultaniczne/), gdyż on zapewne także Cię niezwykle zainteresuje. Przedstawia on podobną kwestię, zatem nie zwlekaj i kliknij ten link!

W blankiecie trzeba przekazać typ wykonywanej aktywności według wykazu PDK.


Magazyny i hale
Author: Sonia Belviso
Source: http://www.flickr.com


W blankiecie CEIDG powinno się określić, kto będzie prowadził dokumentację skarbową przedsiębiorstwa. Jeżeli nie wiemy jeszcze w momencie wypełniania wniosku, z którym biurem księgowym będziemy współdziałać, to wybieramy możliwość samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a później nasz wpis uaktualniamy.


Jeśli przeprowadzana aktywność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem dochodów, to dodajemy druk ZUA. Z kolei druk ZZA składa się w przypadku, kiedy jesteśmy jednocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w jakiej zarabiamy powyżej minimalnej gaży krajowej.

Tags: dokument, wiadomości, online, sposób